PREMIJER RUKOMETNA LIGA BiH, 16.KOLO. PORAZ ČELIKA U DERBIJU. RK ČELIK – RK VOGOŠĆA 24:26 – ARENA u Zenici; Početak: u 19 sati; Gledalaca: oko 800 Sudije braća Amar i Dino Konjičanin (Visoko), delegat Milenko Turudić. U derbi utakmici 16. kola rukometne Premijer lige BiH, sezona 2014/2015, igrali su zenički RK Čelik i ekipa RK Vogošća iz istoimenog grada. Utakmica je završena rezultatom 24:26 (13:9) za Vogošću.

RK ČELIK: Kadić, Dervenčić, Martić, Jaškić, Hadžihasić (12 odbrana), Mehić, Memić, Mujanović, Aldin Begagić, Aldin Mehinović, Ahmedin Ćosić, Jolović, Zvekić, Haso Ćosić, Tufekčić, Begović. (Trener Adnan Bašić).
RK VOGOŠĆA: Tatar (11 odbrana), Đapo, Korjenić, Jelačić, Omerović, Geko, Rujanac, Međić, Haseljić (5 odbrana), Hrbat, Purić, Omanović, Kadrić, Dervišević, Divković, Špiljak. (Trener Senad Skopljak).

Najefikasniji kod Čelika: Davor Kadić (8) i Boško Jolović (6) golova.
Najviše golova za Vogošću postigli su: Ivan Divković (8) i Tarik Međić (6) golova.
Sedmerci za Čelik: 4 (4); Sedmerci za Vogošću: 5 (5);
Isključenja: Čelik (8′); Vogošća ( 10′);

Rukometaši Čelika doživjeli su neočekivan poraz u derbiju kola protiv Vogošće na domaćem terenu u Areni Zenica. Tako su se Vogošćani revanširali Čeliku za poraz u 3.kolu jesenjeg dijela prvenstva u Vogošći (30:32).
Ovim porazom Zeničani su umanjili svoje izglede za prvo mjesto na kraju prvenstva.
Na prvi gol čekalo se 4,15 minuta, koji su postigli domaći. U prvih 15-ak minuta igralo se gol za gol i ekipe su se smjenjivale u vođstvu. Nakon rezultata 5:5 Čelik pravi mini seriju od 3:0 za prvo osjetnije vođstvo od 8:5. Do odmora domaći prave dva puta po +4 gola (12:8) i (13:9), što je i rezultat prvog poluvremena.
Na početku 2.poluvremana golom Jolovića Čelik ide na +5 golova (14:9). Ovu prednost domaći su imali još 4 puta (15:10), (16:11), (17:12) i (18:13).
Kod rezultata 20:16 za domaće, gosti prave seriju od 0:5 na krilima odličnog Ivana Divkovića i golmana Mirze Haseljića, te prelaze u vođstvo od 20:21. Domaći uspjevaju još samo jedanput da izjednače na 21:21. Do kraja utakmice gosti odlaze tri puta na +3 gola (21:24), (22:25) i (23:26). Čelik samo ublažava poraz na 24:26.
Od rezultata 20:16 za domaće, sredinom drugog poluvremena, gosti postižu 10 golova, a Čelik samo 4 gola.
U timu Čelika nastupio je, nedovoljno oporavljeni, golman Jasmin Hadžihasić, a povrijeđeni Aldin Mehinović nije ulazio u igru. Povratnik u redove Čelika, Boško Jolović, pružio je dobru partiju i donekle je nadomjestio izostanak Aldina Mehinovića iz ekipe.
Domaći nisu bili zadovoljni suđenjem braće Konjičanin iz Visokog.
U slijedećem kolu Čelik gostuje kod Bosne u Sarajevu.