Pobjeda Čelika nad Vitezom

Vitez potopljen u Zenici – NK ČELIK – NK VITEZ 6:1; Konačno, srušena je još jedna tradicija, prva prvenstvena pobjeda Čelika nad Vitezom. Stadion: „Bilino polje” u Zenici; Početak: 15 sati; Vrijeme: oblačno. Sudija:Ilija Živković (Orašje).  U 12. kolu BH Telekom Premijer nogometne lige BiH, u Zenici na stadionu “Bilino polje igrali su komšijski derbi domaći Čelik i ekipa NK Vitez iz istoimenog grada. Završeno je visokom pobjedom Čelika.

REZULTAT: ČELIK – VITEZ 6:1 (4:0);
Strijelci: 1:0 Marin Popović 14. minuta, 2:0 Karić 38., 3:0 Selimović 43., 4:0 Bajraktarević 44., 4:1 Fajić 58., 5:1 Bajraktarević 60, 6:1 Čolić 90+.

Početni sastavi ekipa:
Čelik: Adilović, Kazazić, Bajraktarević, Karić, Anel Dedić, Selimović, Marin Popović, Bureković, Pezer, Jusić, Čolić. (Trener Elvedin Beganović);
Vitez: Tirić, Alić, Jevtić, Muminović, Basara, Šantić, Livančić, Pilipović, Barišić, Anastasov, Fajić. (Trener Branko Karačić);

U 12. kolu BH Telecom Premijer lige, u komšijskom derbiju, Čelik je na Bilinom polju sa visokih 6:1 torpedovao Vitez. Ovo je prva prvenstvena pobjeda Čelika u petoj utakmici protiv Viteza. I te kakva.
Zeničani su dobro otvorili utakmicu, a gol Viteza mogli su ugroziti već u 10. minutu kada je Karić pao u kaznenom prostoru, ali sudija nije pokazao na bijelu tačku. Sve je ostalo na protestima domaćina. Dominacija Čelika se nastavila, a onda je krenula golijada u prvom poluvremenu.

U 14.minuti Anel Dedić odlično ubacuje loptu u peterac, a Marin Popović pogađa glavom za vodstvo domaćih. U 38. minutu Čović je ubacio iz ugla, a Karić se dobro snašao i pogodio za 2:0. U finišu prvog dijela susreta Selimović povećava na 3:0 (43.minut), već u narednoj akciji Čelika Karić pronalazi Bajraktarevića koji pogađa za 4:0 (44.minut).
Na početku drugog dijela utakmice činilo se da su domaći zadovoljili se odrađenim u prvom poluvremenu, a to koriste gosti u 58.minuti i smanjuju rezultat na 4:1 preko Nusmira Fajića. Ipak, nogometaši Čelika su im odgovorili golom Bajraktarevića u 60. minutu za 5:1, ujedno to je bio i njegov drugi gol na utakmici. U sudijskoj nadoknadi Čolić postiže efektan pogodak iz slobodnog udarca za konačnih 6:1
Ovo je bilo najbolje izdanje Čelika u ovom prvenstvu i jedna od največih pobjeda u Premijer ligi.

U narednom 13.kolu prvenstva Čelik gostuje kod Željezničara u Sarajevu, a Vitez je domaćin Rudaru iz Prijedora.