RK Čelik decembar 2015.
 Foto: Čelik bolji od Gradačca – Rukometaši Čelika bili su u posljednjem kolu Premijer lige bolji od Gradačca, 38.36. Teška pobjeda izvojevana je iako su gosti vodili i po sedam golova razlike.
Premijer rukometna liga BiH, 15.kolo. RK ČELIK – RK GRADAČAC 38:36 ; ARENA u Zenici; Početak: u 15 sati; Gledalaca: oko 300. Sudije: Križanec Vladimir i Petrović Zoran (oba Banja Luka), a delegat Samir Suljević (Sarajevo).
U utakmici 15. kola rukometne Premijer lige BiH, sezona 2015/2016, igrali su zenički RK Čelik i ekipa RK Gradačac iz istoimenog grada. Utakmica je završena rezultatom 38:36 (16:21) za Čelik.

Sastavi ekipa, strijelci:
RK ČELIK: Sirčo (24 odbrane), Dervenčić 9, Hadžić, Mehić, Memić, Mujanović 2, Kadić 5, Begagić 6, Buljugija 6, Bajramović 5, Martić 1,Begović, Duvnjak 4, Birdahić; (Trener Skopljak Senad);

RK GRADAČAC: Đurić, Čutura, Čaušević N., Božić Ranko 5, Softić, Božić Danijel 6, Hasanbašić, Haseljić 7, Gromić, Zrnić 1, Čaušević E., Mirković 4, Pedić, Grahovac 8, Sarajlić 5. (Trener Doborac Mehmed);

Najefikasniji kod Čelika: Mirza Dervenčić 9, te Aldin Begagić i Bakir Buljugija po 6 golova;
Najviše golova za Gradačac postigli: Nikola Grahovac 8, Ibrahim Haseljić 7 i Danijel Božić 6 golova.
Sedmerci za Čelik: 2 (2); Sedmerci za Gradačac: 1 (1);
Isključenja: Čelik (10′); Gradačac (14′);

Veoma teško, teže od očekivanog, rukometaši Čelika su došli do osme pobjede u prvenstvu protiv ekipe koja se nalazi pri samom dnu tabele sa 10 poraza. Naime, domaći su došli do prvog vođstva tek u 49.minuti utakmice sa 32:31, koje više nisu ispuštali do kraja utakmice.
U prvih desetak minuta igralo se gol za gol, ali su prednost držali gosti sa 1-2 gola prednosti. 11.minuta je i četiri gola prednosti za goste (5:9). U narednim minutama gostima sve uspjeva i njihova prednost se povečava i do sedam golova prednosti u tri navrata: (7:14), (8:15) i (9:16). Malo većim pritiskom domaći smanjuju na -3 gola (15:18) i (16:19), ali gosti do odmora prave pet golova prednosti (16:21), što je i rezultat prvog poluvremena.

U 37.minuti Čelik uspjeva da izjednači na 24:24, ali gosti ponovo prelaze u vođstvo od 1-3 gola. Sljedeće izjednačenje je na 30:30 i 31:31. Nakon ovog potonjeg izjednačenja Čelik prelazi u vođstvo koje, kako smo već naprijed istakli, nije ispuštao do kraja utakmice za konačnih 38:36 za domaće. Najveće vođstvo Čelika išlo je do + 4 gola (36:32 u 54.minuti) i (37:33 u 56.minuti).
Da istaknemo odlične odbrane Čelikovog golmana Enesa Sirče (24 odbrane), dobru golgetersku partiju Mirze Dervenčića (9 golova), te odličnu rolu, u periodu kada se lomio rezultat, iskusnog Bakira Buljugije, kojem je ovo, možda, najbolja partija u Areni od kada je došao u Čelik. Čeliku je ovo osma pobjeda u 15 odigranih kola Premijer lige uz 7 poraza, dok je Gradačcu ovo deseti poraz, a ima i pet pobjeda.