Elvedina Muzaferija u Švicarskoj ostvarila rezultat karijere u spustu

Najbolja bh. skijašica Elvedina Muzaferija danas je u Švicarskoj ostvarila najbolji rezultat u spustu u svojoj karijeri.

Muzaferija je učestvovala na utrci spusta u Crans-Montani u okviru Svjetskog kupa te zauzela odlično 21. mjesto.

Naša skijašica je kroz cilj prošla s vremenom 1:32,44, odnosno 2,27 sekunde sporije od pobjednice Čehinje Ester Ledecke.

Elvedina je iza sebe ostavila gotovo 30-ak skijašica koje su danas ostvarile plasman te će joj ovaj rezultat sigurno biti podstrek za daljnje dobre nastupe.

Ujedno je osvojila novih 10 bodova i stigla do ukupno 27 ove sezone, nakon što je ranije osvojila četiri u spustu i 13 u Super G-ju.

Inače, pobjednica Ledecka je imala vrijeme 1:30,17, a drugo mjesto je pripalo Norvežanki Ragnhild Mowinckel. Treća je bila Austrijanka Cornelia Huetter.