Druga liga FBiH, grupa Centar – Minimalan poraz zeničkog Rudara u Vitkovićima

Druga liga FBiH, grupa Centar – Minimalan poraz zeničkog Rudara u Vitkovićima – Odigrane su utakmice 20.kola u Drugoj ligi FBiH, grupa Centar, sezona 2017/2018., u kojoj nastupa i zenički Rudar. U ovom kolu zenički FK Rudar bio je na gostovanju kod NK Azot u Vitkovićima kod Goražda i doživio minimalan poraz

Rezultat: NK Azot – FK Rudar 2:1 (1:0);

Strijelci: 1:0 Adis Korjenić u 26′, 2:0 Adis Korjenić u 61′, 2:1 Harun Vardo u 75.minuti;

Žuti kartoni: Begović, Obuća, Louay (Azot), Imran Sarajlić, Mahir Jusić (Rudar);

Crveni karton: Armin Gegić u 73′ (drugi žuti karton);

FK Rudar nastupio je u sastavu: Mustafa Ganibegović, Imran Sarajlić, Mirza Serdarević, Harun Vardo, Ahmed Aletić (cap), Aldin Kubat (od 46.Halil Kozlić) Ajdin Hrustić (od 63.Ermin Krivić), Besim Kolić, Mahir Jusić, Halil Hodžić.  (Trener Armin Bujak, predstavnik kluba Ševko Adilović). Klupa: Semin Durmić, Enes Šeper;

Utakmica je odigrana na igralištu NK Azot pred oko 100 gledalaca. Glavni sudija bio je Benjamin Deljković (Sarajevo),  pomoćnici A1 Emir Omerhodžić (Sarajevo), A2 Senad Aleta (Goražde), delegat Jasmin Hodžić iz Zenice.

Domaći su poveli sa 1:0 u 26.minuti preko Adisa Korjenića, što je bio rezultat prvog poluvremena. Na 2:0 povećao je, ponovo, Adis Korjenić u 61.minuti. U 73.minuti domaći ostaju sa igračem manje na terenu, jer je Armin Gegić dobio drugi žuti karton, što je automatski crveni-isključujući karton. Gosti iz Zenice smanjuju na 2:1 u 75.minuti preko Haruna Varde, što je i konačan rezultat ove utakmice.

Jesenas u Zenici na stadionu na Kamberovića polju, u susretu istih ekipa, bilo je 2:2. Rudar sada ima 6 pobjeda, 3 remija i 10 poraza. Na čelu tabele je Goražde sa 41 bod. Na začelju su Jedinstvo iz Ljubinića i Krivaja sa po 15 bodova. U narednom, 21. kolu zenički Rudar je domaćin ekipi Bosna Union iz Sarajeva.