Rukomet

Četvrta pobjeda RK Čelik u nizu

RK Čelik u gostima pobijedio u RK Donji Vakuf rezultatom 40:24 (poluvrijeme 16:12 za RK Čelik)

Utakmica RK Donji Vakuf – RK Čelik igrana u Sportskoj dvorani u Donjem Vakufu. Rezultat: 40:24 (16.12) za RK Čelik. Sudije: Harun Babić i Sead Sirćo. Delegat Emir Konjičanin – svi iz Visokog. Sedmerci: RK Donji Vakuf 3 (1), Čelik 2 (2).

RK DONJI VAKUF: Amar Verem, Ajdin Selimbegovic (11 odbrana), Husejin Terzić (1), Armin Huber, Malik Delić (2), Salih Kero (, Faris Manjušak (3), Alen Habib (9), Husein Čaluk, Amel Džihan, Ajdin Karamalić (1), Miralem Basara, Edin Malkić. Trener: Nedim Terzić.

RK ČELIK: Mevludin Čehajić (8 odbrana), Admir Hadrović (7 odbrana), Danijel Jurić, Adnan Sumbuljević, Mirsad Čelenka (1), Admir Bjelopoljak (, Bakir Pirić (5), Muharem Milkunić (2), Tarik Kubat (5), Edin Gušić (3), Miran Čović (4), Faris Rujanac (10), Ajdin Starčević (1), Eldar Zukić, Ahmet Kačamaković (1), Tarik Škaljo (1 odbrana). Trener: Ljubomir Miki Filipović.

U Donjem Vakufu RK Čelik je kao gost zabilježio četvrtu pobjedu u nizu u Prvoj ligi F BiH. Nakon RK Krajine, Žepča i Bosne (Tešanj), Čelik je pobijedio i RK Donji Vakuf.

U Donjem Vakufu se desila utakmica dva različita poluvremena. U prvom gdje je RK Donji Vakuf pružio snažan otpor stalnim naletima rukometaša Čelika na gol iskusnog golmana Selimbegovica, i drugo u kome je solidna domaća ekipa potpuno morala kapitulirati pred napadačima RK Čelika. Rezultat prvog poluvremena je 16:12 za Čelik, a u drugom poluvremenu Čelik se razigrao i postigao čak 24 gola za poluvrijeme. U isto vrijeme uz odličnu Čelikovu odbranu crveno-crni su primili još 12 golova.

Junak utakmice je Faris Rujanac, inače donjevakufljanin, koji već drugu sezonu nastupa za RK Čelik. Razigrao se pred ,,svojom” pubilikom i postigao 10 golova, te bio odličan u odbrani. Odbranom Čelika je i ovoga puta komandovao odlični Danijel Jurić, tako da je ,,bedem” ispred gola Čelika u provom poluvemenu golmana Mevludina Čehajića, a u drugom golmana Admira Hadrovića teško bilo probiti.

Pored pomenutih Rujanca i Jurića, valja istaći još sjajnog Admira Bjelopljaka (postigao 8 golova), te Tarika Kubata (postgao 5 golova), koga su zbog sjajnih nastupa na desnom krilu gdje je uspješno zamijenio bivšeg cimera u Studentskom centru u Zenici, Antu Dragičević, koji je nedavno prešo u tuzlansku Slobodu. Zato sada Tarika nazivaju Antinim imenom…

Kod Čelika su standardno dobri bili još Bakir Pirić, Muharem Milkunić i Miran Čović. Prva dvojica su postigla nekoliko vrlo atraktivnih golova za rukometne sladokusce.

U RK Donjem Vakufu, solidno je brano Ajdin Selimbegovic (11 odbrana), a u napadu je prednjačio iskusni Alen Hebib (postigao 9 golova). Odličan je bio i Salih Kero (sa 8 postignutih golova).

Naredne sedmice RK Čelik kod kuće dočekuje ekipu ,,Sane 7” iz Sanskog Mosta.

Mevludin Čehajić, kapiten Čelika:

– ,,Sana 7” protiv RK Čelika uvijek igra čvrsto. Naime, sve ekipe u našoj ligi atakuju na nas koliko god snažnije mogu. Ipak, mi igramo sve bolje i bolje i u Zenici gosti iz Sanskog Mosta nemaju šta da traže. Znači idemo na petu pobjedu za redom! – kaže Čehajić.