Četvero Zeničana među top 10

Odigran Open šahovski turnir „Kiseljak 2015“.  Pobjednik GM Denis Kadrić.Četiri Zeničanina među prvih deset. Dino Marković najbolji kadet.U  prostorijama Hrvatskog doma u Kiseljaku odigran je Open šahovski turnir „Kiseljak 2015“. Turnir se igrao u povodu Dana Općine Kiseljak, a organizator je bio Šahovski klub “Kiseljak”.

Prvo mjesto osvojio je velemajstor (GM) Denis Kadrić, ispred FIDE majstora (FM) Rešada Tutića i FM Tigrana Kojića. Među prvih 10 šahista plasirala su se i 4 Zeničanina i to FM Tigran Kojić na trećem, velemajstor Emir Dizdarević na petom, IM Goran Trkulja na devetom, te kadet Dino Marković na izvrsnom desetom mjestu, što je i najbolji plasman kadeta na turniru.
Turnir je bio zajednički za šahiste i šahistkinje, a na istom je učestvovalo 59 šahista među kojima su bila 2 velemajstora, 6 FIDE majstora i 2 Internacionalna majstora.
Igralo se 9 kola Švicarca uz tempo igre od 15 minuta po igraču, ali su važila Pravila za ubrzani (Rapid) šah FIDE.
Direktor turnira bio je Mr Pero Perić, a glavni sudija IA Mirza Miralem.
Nagradni fond iznosio je 800 KM. Najuspješnija takmičarka bila je Zeničanka Hadžiselimović Bernardina, a najuspješniji kadet bio je talentovani Zeničanin Dino Marković.