Emiru Dizdareviću prvo mjesto

Odigran Bajramski šahovski turnir u Zenici. Velemajstoru Emiru Dizdareviću prvo mjesto. Povodom blagdana Ramazanskog Bajrama 2015. Šahovski klub „Čelik“ Zenica organizovao je tradicionalni šahovski BAJRAMSKI TURNIR koji se održao 19.jula 2015.godine (nedjelja) u prostorijama Šahovskog doma u Zenici, Školska ulica br.15.

Pobjednik turnira je velemajstor Emir Dizdarević sa 8 poena, drugi je bio IM Goran Trkulja sa 7.5, a treći Muris Konjićanin sa 6.5 poena. Učestvovalo je 33 takmičara među kojima je bio jedan velemajstor, dva FIDE majstora i jedan Internacionalni majstor.
Turnir je bio jednodnevni i igralo se po ubrzanom tempu na 10 minuta po igraču, 9 kola po švicarskom sistemu, a primjenjivana su pravila FIDE za ubrzani šah. Direktor turnira bio je Vedad Šestić, a organizator je nagradio šest prvoplasiranih takmičara iz fonda od 420 KM.
Sudija turnira bio je Sejfudin Miskić, a kompjutersko parovanje, pomoćnik Belmir Miskić.