Čelik na najbolji način započeo pripreme, Zeničani još jednom pokazali kako se voli klub

NK Čelik na najbolji mogući način – pobjedom, započeo je pripreme za sezonu u kojoj će igrati u Prvoj ligi FBiH, a na Bilinom polju s 2:1 pala je Mladost iz Kikača.

Prije same utakmice Zeničani su pokazali po ko zna koji put koliko vole svoj klub, te je bila organizovana akcija uređenja, farbanja i čišćenja kultnog bh. stadiona i doma NK Čelik, Bilinog polja.

Prvi gol viđen je u 33. minuti utakmice. Edin Durmiš je postigao pogodak s 11 metara i doveo Čelik u vodstvo.

Na drugi gol čekalo se do 62. minute kada je Talha Tabaković postigao prelijep pogodak i udvostručio prednost Čelika.

Do kraja utakmice Mladost je uspjela samo da postigne utješni pogodak, ali izbjeći poraz i izvući makar neriješen rezultat nije uspjela.

U ovoj utakmici zbog pvoreda nisu nastupili Hrelja i Karić, dok Salčinović još nije počeo trenirati. Sigurno da je prva provjera dobro došla treneru Arminu Duvnjaku da pred oko 500 gledaoca vidi s čime može raspolagati i šta očekivati od rostera koji ima.

Posebno je upečatljiv bio mladi Talha Tabaković koji je stigao na posudbu iz Sarajeva i postigao prelijep pogodak, a istakao se i golman koji je stigao iz Slobode, Ajdin Brkić.

Sljedeća pripremna utakmica za Čelik je za sedam dana kada u Zenicu stiže kakanjski Rudar.

Podsjetimo, Čelik je minule sezone izborio učešće u Prvoj ligi FBiH i od predstojeće sezone igrat će u drugom rangu bh. fudbala i boriti se za povratak u Premijer ligu.

Prije nekoliko dana obavljen je i žrijeb, a NK Čelik će u prvom kolu biti gost u Olovu kod ekipe Stupčanice.

Autor: sportsport.ba