Bh. košarkašice doživjele i treći poraz na Evropskom prvenstvu A divizije

Završena je prva, grupna faza Evropskog prvenstva U20 za košarkašice u Portugalu A divizije.
Naša ženska U20 košarkaška reprezentacija doživjela je i treći poraz na prvenstvu, ovaj put od Mađarske rezultatom 82:97.
U prethodna dva meča našu selekciju pobjedile su selekcije Slovenije (57:61) i Francuske (63:73).

Naše djevojke su dobile prvu četvrtinu sa 22:18, drugu Mađarice sa 20:29, te je na poluvremenu bilo 42:47 za Mađarice. Na početku treće četvrtine selekcija Mađarske pravi seriju od 13:0, što je u potpunosti prelomilo utakmicu. Do kraja utakmice Mađarice su rutinski čuvale stečenu prednost i završilo je sa +15 poena, 82:97 za Mađarsku. Presudio je veći broj skokova 33/44 i trojke 7/16 za reprezentaciju Mađarske.
Melisa Brčaninović sa 29 poena, Jovana Marković sa 14 i Milina Mišeljić sa 12 istakle su se u bh. reprezentaciji.

Danas, 11.7. na prvenstvu je slobodan dan, a sutra 12.7. na rasporedu su eliminacijske utakmice (osmina finala), u kojima učestvuju sve reprezentacije. Naša reprezentacija za protivnika je dobila pobjednika grupe D, reprezentaciju Rusije, koja je na rasporedu u srijedu 12.7. u 17,15 sati.
Poražene selekcije u eliminacijskim utakmicama će se boriti za plasman od 9. – 16.mjesta, s tim da tri naj slabije plasirane ekipe ispadaju u B diviziju.
Pobjednici idu u četvrtfinale i borit će se za prvaka Evrope A divizije u kategoriji U20.