Poraz košarkašica Čelika od Orlova u Banjoj Luci

U utakmici 20.kola bh. košarkaške lige za sezonu 2023/2024, košarkašice KŽK Čelik BH Telecom, danas 27.3. 2024. godine, bile su na gostovanju kod ekipe ŽKK Orlovi u Banjoj Luci, lideru na tabeli, bez poraza i aktuelnim bh prvakinjama. Igralo se u SD Obilićevo od 18 sati, pred oko 50 gledalaca.

Zasluženu pobjedu u ovom meču ostvarila je domaća, favorizovana ekipa Orlovi.

REZULTAT:

ŽKK Orlovi – KŽK Čelik BH Telecom 92:77 (27:19), (31:21), (22:15), (12:22);

Službena lica: sudije Saša Babić, Davorin Skenderija i Slaven Vavan, a delegat Siniša Jakovljević.

Sastav ekipe KŽK Čelik BH Telecom, poeni:

Amna Isaković (cap) 10, Sanja Radulović 7, Marina Ristić 14, Ajla Selimović 16, Berina Mustafica 9, Ema Mačkić 12, Lamija Talić 2, Merjem Halač, Emina Zukić, Emana Pašalić, Džejla Šestić, Zerina Kadić 7. (Glavni trener Aida Kalušić, pom.trener Nedim Šišić);

Najefikasnije u ekipi Čelika bile su Ajla Selimović 16, Marina Ristić 14, Ema Mačkić 12 i Amna Isaković 10 poena.

Najviše poena za ekipu Orlovi postigle Safiyyah B Lee 20, Aleksandra Mužević 17 i Hana Predojević 14 p.

Od prve minute domaće košarkašice Orlova su u vođstvu i kroz cijelu prvu četvrtinu njihovo vođstvo se kretalo od plus 3 do 6 poena, a u finišu mini serijom od 7:0 ostvaruju i najveću prednost na kraju četvrtine, 27:19. I u finišu druge četvrtine ponovo mini serija domaćih od 7:0, pa je na poluvremenu 58:40 za Orlove.

Kroz treću četvrtinu domaće košarkašice održavaju stečeno vođstvo, pa ga i povećavaju na kraju tri četvrtine utakmice, rezultat je plus 25 poena za Orlove.

Posljednju četvrtinu dobile su gostujuće košarkašice Čelika sa 12:22 i tako smanjile vođstvo Orlova na 15 poena, na konačnih i zasluženih 92:77 za domaće košarkašice.

Nakon današnjeg poraza Zeničanke su na omjeru od 15 pobjeda, 5 poraza, 35 bodova.

Ovo je posljednja utakmica iz 20.kola, koje se „razvuklo“ od subote do srijede.

U narednom 21.kolu košarkašice Čelika su domaćini ekipi KK Igman iz Istočne Ilidže.