A2 liga: Pobjeda KK Vukovi u Areni u derbiju kola

Uokviru 16. kola A2 lige, grupa Sjever, zenička ekipa KK Vukovi ugostila je danas, 10.3.2024.godine, ekipu KK Gračanica u zeničkoj Areni “Husejin Smajlović”, „C“ teren, pred oko 50-ak gledalaca.

Zasluženu pobjedu u ovom meču ostvarila je ekipa KK Vukovi i tako povečala svoje šanse za plasman na Final four.

Konačan rezultat i rezultati po četvrtinama:

KK VUKOVI – KK GRAČANICA  70:57  (7:13), (20:14), (27:9), (16:21);

Najefikasniji kod KK Vukovi bili su D. Horić 23, T. Duranović 14, H.Osmić 13 i A.Dedović 12 poena.

Prije ove utakmice Vukovi su bili na omjeru od 8 pobjeda i 7 poraza, a Gračanica  9/6.

U prvoj četvrtini puno grešaka kod obje ekipe i mali broj koševa, 7:13 za goste, koji su imali manje grešaka.

Drugu četvrtinu dobili su domaći sa 20:14, pa se na veliki odmor otišlo pri neriješenom rezultatu, 27:27.

Utakmica je „prelomljena“ u trećoj četvrtini, koju su Vukovi dobili ubjedljivo sa 27:9, te je na kraju tri četvrtine utakmice rezultat 54:36.

Posljednju četvrtinu dobili su gosti iz Gračanice sa 16:21 i samo su ublažili poraz za konačnih i zasluženih, 70:57 za Vukove.

Ovom pobjedom Vukovi su sve bliže Final-fouru koje vodi na završnicu.

Do kraja ligaškog dijela takmičenja još su 2 kola.

KK Vukovi sada su na omjeru od 9 pobjeda i 7 poraza, 25 bodova u 16 odigranih utakmica.

U narednom 17.kolu KK Vukovi gostuju kod ekipe Never stop Donji Vakuf.