A2 liga: Vrijedna pobjeda košarkaša OKK Čelik WWIN nad bugojanskom Iskrom

Uokviru 17. kola A2 lige, grupa Jug, ekipa OKK Čelik WWIN ugostila je danas, 10.3.2024.godine, ekipu KK Iskra iz Bugojna u zeničkoj Areni “Husejin Smajlović”, teren „C“, pred oko 50 gledalaca.

Vrijednu pobjedu u ovom meču ostvarila je ekipa zeničkog Čelika.

Konačan rezultat i rezultati po četvrtinama:

OKK Čelik WWIN – KK ISKRA  93:86  (30:21), (23:18), (18:26), (22:21);

Sastav ekipe OKK Čelik WWIN i strijelci:

Asmir Džananović (cap) 10, Džan Pirić 22 poena i 10 skokova, Adin Terzić 9, Ajdin Spahić 32, Emin Delibašić 14 p.+10 skokova, Taib Begović, Hamza Begagić 2, Tarik Huseinbegović, Ajdin Zejnirović 4, Meša Ekinović, Mirza  Bogilović, (Trener Admir Hasić).

Dvocifreni kod OKK Čelik bili su Ajdin Spahić 32, Džan Pirić 22, Emin Delibašić 14 i Asmir Džananović 10 poena;

Kod Iskre prvi strijelci su bili Hamza Đedović 24, Alem Saračević 20 i Belmin Avdić 12 poena.

OKK Čelik WWIN, u povratničkoj sezoni seniora, nakon dvije godine, bio je domaćin ekipi Iskra iz Bugojna i zabilježio je vrijednu pobjedu nad Bugojancima. i tako im se revanširali za jesenji poraz u Bugojnu od 90:72.

Od prvih minuta košarkaši Čelika su u vođstvu, koje su održavali tokom cijele utakmice.. Već na poluvremenu bilo je plus 14 poena za domaće (53:39). Treću četvrtinu dobili su gosti iz Bugojna sa 18:26, pa je nakon tri četvrtine utakmice smanjena prednost Čelika na 71:65.

U posljednjoj četvrtini viđena je velika borba, gosti su se približili na minus 4 poena (88:84), ali su domaći uspjeli odoljeti pritisku gostiju i zabilježiti vrijednu pobjedu od 93:86

Double-double učinak kod Čelika su imali  Džan Pirić sa 22 poena i 10 skokova, te Emin Delibašić sa 14 poena i 10 skokova.

OKK Čelik WWIN je sada na omjeru od 8 pobjeda i 9 poraza, 25 bodova u 17 odigranih utakmica.

KK Iskra Bugojno sada ima skor od 10 pobjeda i 7 poraza, 5.mjesto, 27 bodova.

U narednom 18.kolu OKK Čelik WWIN gostuje ekipi KK Lokomotiva Mostar.