Vrijedna pobjeda košarkaša OKK Čelik WWIN u Mostaru protiv Lokomotive

Uokviru 18.kola A2 lige – regija Jug, danas, 17.3.2024.godine, u Mostaru je danas  od 15,30 sati odigrana prvenstvena košarkaška utakmica između ekipe KK „Lokomotiva“ iz Mostara i OKK “Čelik” WWIN iz Zenice. Utakmica je odigrana u USRC M.H.Hujka. Ubjedljivu pobjedu u ovom meču ostvarila je gostujuća ekipa zeničkog Čelika WWIN.

Konačan rezultat i rezultati po četvrtinama

KK “Lokomotiva” – OKK “Čelik” WWIN  72:94 (11:14), (13:31), (20:20), (28:29);

Sastav ekipe OKK Čelik WWIN i strijelci:

A. Đananović (cap) 12, Dž.Pirić 18, A. Terzić 20, E.Delibašić 13, L.Šendula, T.Begović 17, T. Huseinbegović, A. Zejnirović 2, M. Ekinović 4, Mirza Bogilović 8. (Trener Admir Hasić);

Dvocifreni u ekipi Čelika: A.Terzić 20, Dž.Pirić 18, T.Begović 17, E.Delibašić 13 i A.Džananović 12 p.

Kod ekipe Lokomotive najefikasniji:A.Jahja sa 35 i E.Fazlagić 19 poena.

Utakmica je „prelomljena“ u drugoj četvrtini, koju su Zeničani dobili sa plus 18 poena, 13:31. u ostalim četvrtinama rezultat je bio prilično izjednačen.

Presudila je bolja igra Čelika u, gotovo, svim segmentima igre, tako da je odnos indeksa korisnosti 99/65 za ekipu Čelika.

Ovom pobjedom u Mostaru, košarkaši Čelika uspjeli su se revanširati ekipi Lokomotive za poraz u Zenici (63:70) u 7.kolu.

Svi košarkaši iz rostera obje ekipe dobili su priliku da nastupe u današnjem meču.

OKK Čelik WWIN u 18 utakmica ostvario je 9 pobjeda i 9 poraza, sedmo mjesto sa 27 bodova.

U narednom 19.kolu OKK Čelik WWIN je domaćin ekipi KK Akademija J&A iz Blagaja.