Zeničanke poražene u Nević Polju

PREMIJER ŽENSKA NOGOMETNA LIGA BIH -15.KOLO. PORAZ NOGOMETAŠICA ČELIKA U NEVIĆ POLJU. ŽFK MLADOST – ŽNK ČELIK 3:0 – U 15. kolu ženske Premijer nogometne lige BiH, sezona 2014/2015, ženski nogometni klub Čelik iz Zenice danas, 11.aprila 2015.godine, gostovao je u Nević Polju kod Novog Travnika, na stadionu „Mladost“, kod ekipe ŽFK Mladost. Utakmica je završena pobjedom domaćih nogometašica Mladosti, rezultatom 3:0 (3:0).  Strijelci za Mladost: Ermina Abdaković (2x) i Naida Jusić. Utakmicu je sudila Vlaić Ivana iz Sarajeva.

Kako su nam javili iz ŽNK Čelik, iako je njihova ekipa bila oslabljena, što zbog povreda, što zbog disciplinskih kazni, pružile su sjajnu partiju u 15. kolu u gostima kod Mladosti. Kažu, jednostavno nisu imale sreće, pa su u prvom poluvremenu domaće igračice iskoristile propust u odbrani i brzo postigle 3 gola.
U drugom poluvremenu igračice Čelika su držale inicijativu i napadale, ali nije bilo sreće da postignu gol, pa je rezultat na kraju i završio u korist domaće ekipe, postignut još u prvom poluvremenu. Igračicama Čelika nema zamjerki na igri, bila je na visokom nivou. Utakmica je odigrana fer i korektno od strane obje ekipe.
U narednom, 16. kolu Čelik dočekuje Radnik Bumerang iz Bijeljine. Ekipa Čelika, za narednu utakmicu, će biti u punom sastavu i odlučno krenuti da konačno dođu do bodova.
Ovo je 11. poraz nogometašica Čelika u tekućem prvenstvu uz 3 pobjede i 1 remi.