Zeničaninu Goranu Trkulji prvo mjesto na turniru u Sarajevu

Zeničaninu Goranu Trkulji prvo mjesto na turniru u Sarajevu – Danas, 17.3.2019.godine, u Sarajevu je odigran šahovski turnir „SJEĆANJE NA ADNANA I NADIRA 2019“. Organizator je bio ŠK „Alpong“ iz Sarajeva, a učestvovao je 71 takmičar, među kojima su bila dva internacionalna majstora (IM) i sedam FIDE majstora (FM).

Prvo mjesto osvojio je IM Goran Trkulja iz Zenice sa 7,5 poena, drugi je bio Leon Bojo, takođe, sa 7,5 poena, ali sa nešto slabijim dodatnim kriterijima, a treći Damir Šutković sa 7,0 poena.

Najuspješnija šahistkinja je Zeničanka Bernardina Hadžiselimović iz Zenice sa 3,0 osvojena boda.

Sistem takmičenja je bio Švicarski, 9 kola, zajednički turnir za šahiste i šahistkinje. Turnir će se prijaviti za Rapid rejting listu FIDE.

Tempo igre bio je 11 minuta po igraču, a važeća su bila Pravila za ubrzani (Rapid) šah FIDE.

Nagradni fond je iznosio 1.070,00 KM, a podjeljeno je 10 redovnih nagrada i 7 specijalnih nagrada.

Direktor turnira bio je mr. Vahidin Omanović, glavni sudija IA Mirza Miralem, sudija NA Muharem Višnjić.