Zeničani uspješni na Šahovskom prvenstvu ŠSFBIH

U organizaciji Šahovskog saveza BiH u Lukavcu je održano 21.kadetsko prvenstvo ŠSFBiH za 2015.godinu (kategorije do 8, 10, 12, 14, 16 i 18 godina), te juniorsko prvenstvo ŠSFBiH (do 20 godina) u muškoj i ženskoj konkurenciji. Tehnički organizator bio je Šahovski savez Tuzlanskog kantona, a prvenstvo je trajalo od 16.04. – 19.04.2015.godine i odvijalo se u Hotelu „Lukavac“ u Lukavcu.

Na prvenstvu je nastupilo i devet šahista Šahovskog kluba „Čelik“ iz Zenice. Šahisti Čelika osvojili su pet drugih mjesta, dva treća mjesta, jedno sedmo i jedno deveto mjesto.
Donosimo poimenično plasman zeničkih šahista po kategorijama:
-kategorija M18, 2.mjesto Čunjalo Faris,
– kategorija M16, 2.mjesto Marković Dino,
– kategorija M14, 2.mjesto Karalić Evel, 3.mjesto Šestić Nedim,
– kategorija M12, 3.mjesto Zilić Vedad, 7.mjesto Sušić Mateo, 9.mjesto Đuhera Danis,
– kategorija Ž20, 2.mjesto Marković Irma,
– kategorija Ž18, 2.mjesto Avdić Adna;
Pobjednici po kategorijama osvojili su titule prvaka ŠSFBiH, a po tri prvoplasirana iz svake grupe stekli su pravo učešća na prvenstvu BiH. Pobjednici su osvojili pehar, medalju i diplomu ŠSFBiH, dok su drugoplasirani i trećeplasirani osvojili diplome i medalje.
Direktor prvenstva bio je Boris Budimir, glavni sudija IA Emin Kemura, a sudije IA Mustafa Redžepović, FA Muhamed Borić i Dragan Dugonjić.
Čestitke omladincima ŠK Čelik za dobre rezultate na prvenstvu u Lukavcu od sportske redakcije Zenicabloga.