Završeni su radovi na sanaciji krova Osnovne škole “Vareš” te sanaciji mokrih čvorova u Osnovnoj školi “Vareš Majdan”, ukupne vrijednosti 131.293,24 KM.
– Ministarstvo za obrazovanje, nauku, kulturu i sport i Vlada Zeničko-dobojskog kantona opredijeljeni su da ulažu u poboljšanje uslova rada u svim školama, uključujući i one u manjim sredinama poput Vareša, gdje je broj učenika manji. Drago mi je što su nas učenici i nastavnici toplo dočekali, priredili priredbu i pokazali da ova zajednica ima karakter i dušu. Neopisivo mi je drago jer sam vidio iskreno zadovoljstvo na licima naše djece – izjavio je ministar za obrazovanje, nauku, kulturu i sport ZDK Mirza Mušija.
Ministar Mušija je dodao da su priznanja i nagrade koje učenici ovih škola osvajaju na općinskim, kantonalnim i federalnim takmičenjima dokaz da se u tim školama radi kvalitetno i predano.
Ministarstvo za obrazovanje, nauku, kulturu i sport Zeničko-dobojskog kantona nastavlja s ulaganjem u obrazovne ustanove širom kantona, s ciljem stvaranja boljih uslova za učenike i nastavnike.
Kontakt sa portalom Zenicablog možete ostvariti:
email: [email protected]
Viber poruke: +387 60 355 8888
Facebook Inbox: https://www.facebook.com/Zenicablog/
Twitter: https://twitter.com/Zenicablog2010
