Vrijedna pobjeda košarkašica Čelika u Areni nad Brčankom

Vrijedna pobjeda košarkašica Čelika u Areni nad Brčankom- Gradska Arena „Husejin Smajlović“ u Zenici, centralni teren. Početak u 19 sati, bez prisustva gledalaca zbog pandemije koronavirusa (COVID-19).

U utakmici 23. kola (10.kolo drugog dijela sezone) bh. košarkaške lige za sezonu 2020/2021, košarkašice Čelika su bile domaćini ekipi ŽKK Brčanka.

Vrijednu pobjedu u ovom meču ostvarila je domaća ekipa Čelika.

Rezultat: KŽK Čelik – ŽKK Brčanka 73:58  (28:11), (19:14), (8:14), (18:19);

Utakmicu su sudili Hasan Bajgorić, Ivan Jurić i Azur Lušija, a delegat je bio Adis Delić;

Sastav ekipe Čelika, poeni, najviše skokova:

Sajra Ćaić 14, Nedžla Kovačević (cap) 4, Ajla Selimović 21 p.+14 skokova, Ivana Branzovski 9, Sedina Halimić 2, Džejlana Indžić 8, Anida Čaušević 7, Emana Pašalić 5, Almedina Ahmić 3. (Trener Aida Kalušić, pom. trener Nedim Šišić);

Najefikasnije u ekipi Čelika bile su Ajla Selimović 21 i Sajra Ćaić 14 poena.

Sve koševe za Brčanku postigle su Mirela Halilović 23, Amela Kurtalić 19, Ivana Buzanin 10 i Lejla Livadić 6 poena.

Košarkašice Čelika odlično otvaraju utakmicu serijom od 11:0, a na kraju prve četvrtine je 28:11 za domaće.

U drugoj četvtini prednost ide i do plus 22 poena za domaće (47:25), što je i rezultat na poluvremenu.

Kroz treću četvrtinu prednost Čelika se povećava i do plus 26 (51:25), ali do kraja četvrtine gošće smanjuju na 55:39 i to je rezultat na kraju tri četvrtine utakmice.

U zadnjoj četvrtini domaće košarkašice rutinski privode utakmicu kraju za konačnih plus 15 poena za Čelik (73:58), zasluženih.

Sve košarkašice iz rostera Čelika su dobile priliku da nastupe u večerašnjem meču i sve su se upisale u listu strijelaca. Najbolja u timu Čelika bila je Ajla Selimović sa double-double učinkom od 21 poen i 14 skokova.

Zenički KŽK Čelik je sada sa bilansom od 15 pobjeda i šest poraza, 36 bodova, četvrto mjesto na tabeli, a bili su slobodni u 6. i 19.kolu.

U narednom 24.kolu košarkašice Čelika gostuju ekipi Play Off iz Sarajeva.