Visoka pobjeda NK Čelik nad Brotnjom u Međugorju

Visoka pobjeda NK Čelik nad Brotnjom u Međugorju – U petoj  pripremnoj utakmici nogometaši Čelika danas su igrali sa ekipom HNK Brotnjo Premier SK, članom Druge lige FBiH, grupa Jug, plasiranim u sredini tabele nakon jesenjeg dijela prvenstva.

Visoku pobjedu u drugom poluvremenu ostvario je zenički Premijerligaš.

Rezultat: NK ČELIK – HNK BROTNJO PREMIER SK  4:0 (0:0).

Strijelci za Čelik bili su Anes Haurdić (2x), te Danijal Brković i Duško Sakan po jedan gol. Utakmica je odigrana u Sport Centru u Međugorju. U protekle četiri pripremne utakmice Čelik je zabilježio jedan poraz (Bosna Visoko 0:5), dvije pobjede (Bosna Sema 2:1 i Čapljina 3:1), jedan remi sa Igmanom (2:2), te današnju pobjedu nad ekipom Brotnjo (4:0).

Sastav ekipe Čelika, koji je objavio Sportsport.ba:

Prvo poluvrijeme: Dujković, Hećo, Duraković, Džidić, Husić, Pezer, Mašić, Tarik Adilović, Duvnjak, Karić i Hanan Adilović. Drugo poluvrijeme: Dujković, Sadiković, Regoje, Jusić, Šivšić, Sakan, Šišić, Brković, Stokić, Haurdić i Dilaver.

Ovo je bila treća utakmica na pripremama u Međugorju i zabilježena je druga pobjeda (Čapljina 3:1 i Brotnjo 4:0) uz jedan remi (Igman 2:2). Do kraja priprema u drugoj fazi u Međugorju Čelik će odigrati još dvije utakmice i to u petak protiv Zagore (treći rang takmičenja u Hrvatskoj), te u subotu protiv Cibalije iz Vinkovaca, člana 1.HNL. Poslije ove utakmice planiran je povratak u Zenicu.