Visoka gostujuća pobjeda košarkaša OKK Čelik u Tešnju na krilima fenomenalnog Armina Avdibegovića

Visoka gostujuća pobjeda košarkaša OKK Čelik u Tešnju na krilima fenomenalnog Armina Avdibegovića – Košarkaši Čelika, uokviru 18.kola (sedmo kolo drugog dijela prvenstva) A1 Lige, bili su na gostovanju kod ekipe KK Gradina u Tešnju. Utakmica je odigrana u SRC Tešanj pred oko 50 gledalaca. Zasluženu i visoku pobjedu ostvarila je gostujuća ekipa Čelika. Rezultat: KK Gradina Tešanj – OKK Čelik  77:108 (32:24), (22:32), (9:26), (14:26);

Najefikasniji kod Čelika: Armin Avdibegović 34, Mirza Keso 22, Ahmet Begić 14, Imran Porča 11 poena. Najviše koševa za Gradinu postigli su: Strahinja Jovanović 17, Mevludin Bešo i Adnan Mehuljić po 14 poena.

Domaći bolje otvaraju utakmicu i vode sa 9:0, a na kraju prve dionice je 32:24. Zeničani su bolje odigrali drugu dionicu, dobili je sa 22:32, preokrenuli rezultat na poluvremenu 54:56. To je bilo sve od Tešnjaka, jer je do kraja utakmice bio samo jedan tim, zenički Čelik. Tako su Zeničani dobili treću dionicu sa 9:26, odnosno na kraju treće dionice je 63:82 za Čelik. U zadnjoj dionici trener Armel Mujaković dao je šansu svim igračima iz rostera i svi su se upisali u listu strijelaca. Čelik je i zadnju dionicu dobio sa 14:26 za konačnih +31 poen, 77:108.

Ponovo je fenomenalno odigrao kapiten Armin Avdibegović, koji je odigrao oko 30 minuta i postigao 34 poena. Šut mu je bio fenomenalan 13/14 (92%), za dva poena 8/8 (100%), za tri poena 5/6 (83%), ukupan indeks korisnosti 41. Pratio ga je Mirza Keso sa 22 poena za 26 minuta provedenih u igri. Ovo je peta uzastopna pobjeda mlade ekipe Čelika. U narednom 19.kolu OKK Čelik ponovo gostuje, ovog puta kod sarajevske ekipe KK Burch. Nakon 18.kola Čelik je na omjeru od 11 pobjeda i 5 poraza, 27 bodova.