Visok poraz košarkašica KK Jumper od Orlova u zeničkoj Areni

Visok poraz košarkašica KK Jumper od Orlova u zeničkoj Areni – Gradska Arena „Husejin Smajlović“ u Zenici, centralni teren. Početak u 17 sati, bez prisustva gledalaca zbog pandemije koronavirusa (COVID-19).

U utakmici četvrtog kola bh. košarkaške lige za sezonu 2020/2021, košarkašice KK Jumper su bile domaćini ekipi ŽKK Orlovi iz Banja Luke. Ubjedljivu pobjedu u ovom meču četvrtog kola prvenstva ostvarila je gostujuća ekipa Orlova.

Rezultat: KK Jumper – ŽKK Orlovi  24:81 (2:17), (3:30), (12:18), (7:16);

Sastav ekipe KK Jumper i poeni:

Amna Kahrić (cap) 5, Amila Kahriman 7, Dalila Bilić 1, Suana Bašić 3, Arduana Delić 2, Edina Duganhodžić, Sajra Huskanović, Amila Kozica, Emira Šehić, Adna Omerdić 3, Ena Vidović, Lamija Kahriman 3. (Trener Jasmin Efendić, pom trener Vedran Kulalić);

Najefikasnije u domaćoj ekipe bile su Amila Kahriman 7 i Amna Kahrić 5 poena + 10 skokova.

Kod Orlova najefikasnije su bile Darija Babić 16, te Vladinka Erak i Anđela Gligić po 15 poena

Večaras u zeničkoj Areni viđena je neravnopravna borba favorizovanih i iskusnih gošći iz Banja Luke i domaće, neiskusne ekipe i debitanta u bh.ligi, ekipe Jumper. To se odmah vidjelo u prvim minutama utakmice, a na kraju prve dionice bilo je 2:17 za gošće. U drugoj dionici još veća razlika (3:30), te je na poluvremenu rezultat bio 5:47 za Orlove. U drugom poluvremenu domaće su pružile nešto snažniji otpor, pa je na kraju treće dionice bilo 17:65, a na kraju utakmice + 57 za gošće iz Banja Luke, 24:81.

Sve košarkašice iz rostera su dobile priliku da nastupe u današnjem meču.

Ovo je četvrta pobjeda u protekla  četiri kola ekipe Orlovi, lidera na tabeli, a četvrti poraz ekipe Jumper.

U narednom 5.kolu košarkašice Jumpera gostuju kod ekipe Igman.