Pobjeda košarkaša Čelika protiv Mladosti na krilima sjajnog Milivoja Božovića

Pobjeda košarkaša Čelika protiv Mladosti na krilima sjajnog Milivoja Božovića – U četvrtom kolu bh.Prvenstva za košarkaše, sezona 2020/2021, košarkaši OKK Čelik bili su domaćini ekipi KK Mladost iz Mrkonjić Grada. Utakmica je odigrana u gradskoj Areni „Husejin Smajlović“ u Zenici, centralni teren, bez prisustva gledalaca zbog pandemije koronavirusa u cijelom svijetu.

Zasluženu pobjedu u ovom meču ostvarili su košarkaši Čelika.

Konačan rezultat:

OKK Čelik – KK Mladost M.G.)  91:76  (30:17), (29:21), (20:14), (12:24);

Sastav ekipe Čelika i poeni:

Ermin Dedić 8, Srđan Gavrić 5, Haris Delalić 15, Meris Bećirević 2, Milivoje Božović 38 poena + 12 skokova, Dino Merdanović, Armin Avdibegović (cap) 5, Anes Podojak, Haris Ćurevac 9, Ranko Križanović 8, Namik Varupa, Đukan Đukanović 1. (Trener Josip Pandža, pomoćni trener Bojan Stevanović);

U ekipi crno-crvenih dvocifreni su bili Milivoje Božović sa 38 i Haris Delalić 15 poena.

Kod ekipe Mladost najefikasniji su bili Stefan Lakić sa 32, te Srđan Milanović i Filip Bakić po 10 poena.

Prva pobjeda košarkaša Čelika u tekućem prvenstvu, koji su večeras pružili odličnu partiju i na krilima sjajnog Milivoja Božovića zasluženo pobjedili solidnu ekipu Mladosti iz Mrkonjić Grada.

Domaći furiozno otvaraju utakmicu i vode sa 18:1, a na kraju dionice je 30:17 za Čelik. U drugoj dionici gosti su pružili malo veći otpor i na poluvremenu je bilo plus 21 poen za domaće (59:38). Prvo poluvrijeme fenomenalno je odigrao sjajni Milivoje Božović, koji je postigao 30 poena za poluvrijeme i indeks korisnosti na poluvremenu bio mu je 38. I treću dionicu dobili su košarkaši Čelika sa 20:14, te je na kraju tri četvrtine utakmice bilo plus 27 poena (79:52) za Čelik.

Zadnju dionicu bolje otvaraju gosti i napravili su seriju od 0:9, na 4:03 minuta do kraja dobrano su smanjili vođstvo Čelika na 83:72 (+ 11). U ovoj dionici gosti su dobro smanjili visoku prednost Čelika iz kraja treće dionice. Završilo je sa plus 15 poena u korist Čelika, 91:76.

Milivoje Božović bio je nerješiva enigma za goste iz Mrkonjić Grada i ostvario je double-double učinak sa 38 poena i 12 skokova, indeks korisnosti 46, a proveo je u igri 33:16 minuta.

Svi košarkaši iz rostera obje ekipe dobili su priliku da nastupe u večerašnjoj utakmici.

U sljedećem 5. kolu košarkaši Čelika gostuju ekipi Čapljina.