Visok poraz košarkašica Jumpera u Trebinju

Visok poraz košarkašica Jumpera u Trebinju- Uokviru 19. kola bh. košarkaške Lige 13 za sezonu 2020/2021, košarkašice KK Jumper iz Zenice bile su na gostovanju kod ekipe ŽKK „Leotar 03“ u Trebinju. Početak u 19,30 sati, bez prisustva gledalaca zbog pandemije koronavirusa (COVID-19). Utakmica je odigrana u dvorani SD „Miloš Mrdić“ Trebinje.

Pobjedu u ovom meču ostvarila je domaća, favorizovana ekipa „Leotar 03“, protiv debitanta u ligi, zeničkog Jumpera.

Rezultat: ŽKK „Leotar 03“ – KK Jumper 84:56  (28:11), (14:14), (23:15), (19:16);

Sudije u Trebinju su bili: glavni sudija Božidar Radanović, sudija 1 Dragan Komar, sudija 2 Miljan Kovačević, a delegat Momčilo Bodiroga.

Sastav KK Jumper i postignuti poeni:

Farah Đuherić 16, Amila Kahriman (cap) 13, Amna Isaković 4, Dalila Bilić 13, Suana Bašić 2, Sajra Huskanović,  Lamija Kahriman. 8; (Trener Vedran Kulalić, pom trener Almir Omerčević);

Najefikasnije u ekipi „Leotar 03“: Marija Kešeljević sa triple-double učinkom od 25 poena, 11 skokova, 13 asistencija i izvrsnim koeficijentom korisnosni od 41, Zorica Gudelj 12 i  Sanja Radovanović 10 poena.

Kod Ekipe Jumper najefikasnije su bile Farah Đuherić 16, te Dalila Bilić i Amila Kahriman po 13 poena.;

Ekipa zeničkog Jumpera je imala samo sedam košarkašica u rosteru, u timu nije bilo najbolje košarkašice i kapitena Jumpera, Amne Kahrić, te Arduane Delić, Adne Omerdć…

I pored ovakog skromnog rostera Jumper je pružio dostojan otpor favorizovanoj ekipi „Leotara 03“.

Domaće su krenule serijom od 13:0, zatim je bilo 19:3, 22:5, 26:9, a na kraju prve četvrtine je 28:11.

Druga četvrtina završena je neriješeno 14:14, pa je na poluvremenu bilo 42:25. Treću četvrtinu dobile su domaće sa 23:15, a najveća prednost bila je plus 27 poena (59:32). Nakon tri četvrtine utakmice rezultat je 65:40. U zadnjoj četvrtini domaće su imale prednost i 33 poena (76:43), a završilo je sa plus 28 poena za „Leotar 03“, 84:56. Zadnju četvrtinu dobile su domaće sa 19:16.

Kod domaćih izvrsnu igru pružila je Marija Kešeljević sa triple-double učinkom od 25 poena, 11 skokova i 13 asistencija i koeficijentom korisnosni od 41.

Sve košarkašice iz rostera obje ekipe dobile su priliku da nastupe u današnjem meču.

Jumper je sada na omjeru od 4/14, deseto mjesto, 22 boda, dok je „Leotar 03“ sa omjerom od 10 pobjeda i sedam poraza.

U narednom 20.kolu košarkašice Jumpera su domaćini ekipi Mladi Krajišnik iz Banja Luke.