VIDEO+FOTO: Pobjeda košarkaša OKK Čelik u derbiju kola protiv ekipe Radnički

VIDEO+FOTO: Pobjeda košarkaša OKK Čelik u derbiju kola protiv ekipe Radnički – Košarkaši Čelika, uokviru 17.kola A1 Lige (šesto kolo drugog dijela prvenstva), bili su domaćini ekipi KK Radnički iz Goražda. Utakmica je odigrana na centralnom terenu gradske Arene „Husejin Smajlović“ u Zenici pred oko 700 gledalaca. Zasluženu pobjedu u derbiju kola ostvarila je domaća ekipa OKK Čelik.

Rezultat: OKK Čelik – KK Radnički Goražde  87:82  (24:14), (18:27), (21:10), (24:31);

Sudije su bile Mirza Palo, Senad Durmić i Azur Lušija, a delegat Samir Šehović.

Sastav OKK Čelik i poeni: Avdibegović (cap) 30, Bambur 10, Gak 15, Mešinović 15, Keso 5, Fajković,  Porča 10, Varupa, Begić 2, Karalić, Alić. (Šef struke Armel Mujaković, pomoćnik Edin Varupa);

Najefikasniji kod Čelika: Armin Avdibegović 30, Ernes Mešinović 15 poena + 15 skokova, Muhamed Gak 15 poena;

Najviše koševa za Radnički postigli su: S.Hadžimusić 24, A.Alikadić 15 poena;

Košarkaši Čelika otvaraju utakmicu kao iz snova sa vođstvom od 9:0, a u dva navrata bilo je i +12 za domaće (20:8) i (22:10). Na kraju prve dionice je 24:14. Drugu dionicu bolje su odigrali gosti i u ovoj dionici su prvi put stigli do izjednačenja 37:37. Gosti su dobili drugu dionicu sa 18:27 i na odmor se otišlo pri minimalnom vođstvu domaćih od 42:41.

Na početku treće dionice je drugo izjednačenje na utakmici 42:42, od tog trenutka Čelik je ubacio u brzinu više i prednost je rasla iz minute u minut. U dva navrata iznosila je +17 poena (61:44) i (63:46). Na kraju dionice gosti su smanjili na – 12 poena (63:51), što je i rezultat nakon tri četvrtine utakmice. Treća dionica je bila 21:10 za domaće. U ovoj dionici istakli su se kod Čelika kapiten Avdibegović, Mešinović, Bambur i Gak.

Početkom zadnje dionice gosti prave seriju od 1:9 i približavaju se na -4 poena (64:60), ali onda domaći uzvračaju sa serijom od 10:0 i rezultat je 74:60. Do kraja utakmice gosti su pokušavali da stignu prednost Čelika, a najbliži su bili na – 5 poena, što je bilo sve što su gosti uradili do kraja utakmice. Završilo je zasluženom pobjedom Čelika od 87:82.

Gosti nisu uspjeli nijednom imati vođstvo na utakmici, nego su zabilježili samo dva neriješena rezultata u toku susreta. Najbolji u ekipi Čelika bili su kapiten Armin Avdibegović sa 30 poena (indeks korisnosti 29), Ernes Mešinović sa double – double učinkom od 15 poena i 15 skokova, a istakli su se  Adi Bambur i Imran Porča sa po 10 poena.

Čelik sada ima skor od deset  pobjeda i pet poraza.

U narednom, 18. kolu (sedmo kolo drugog dijela prvenstva) ekipa OKK Čelik gostuje kod ekipe KK Gradina Tešanj.