VIDEO+FOTO: Odigrana druga  utakmica finala Play off-a za prvaka A1 lige, OKK Čelik – KK Promo D.Vakuf 81:77

VIDEO+FOTO: Odigrana druga  utakmica finala Play off-a za prvaka A1 lige, OKK Čelik – KK Promo D.Vakuf 81:77 – U drugoj  utakmici finala play off-a za prvaka A1 Lige KSBiH, sezona 2018/2019, košarkaši Čelika bili su domaćini ekipi KK Promo iz Donjeg Vakufa. Utakmica je odigrana na centralnom terenu gradske Arene „Husejin Smajlović“ u Zenici pred oko 2.000 gledalaca, među kojima je bilo i oko 250 navijača u „žutom“ iz Donjeg Vakufa, dok su i domaći imali organizovanu skupinu od 100-tinjak „Robijaša“.

Pobjedu u ovom meču zabilježili su domaći košarkaši Čelika i tako izjednačili u seriji na 1:1 u pobjedama. Majstorica, odlučujuća utakmica igra se u Donjem Vakufu, zbog boljeg plasmana Proma u ligaškom dijelu takmičenja.

Rezultat: OKK Čelik – KK Promo D.V.  81:77  (14:16), (26:19), (20:14), (21:28);

Glavni sudija je bio Nermin Nikšić, sudija 1 Tarik Nikšić, sudija 2 Samir Kadrić, delegat Rizo Muderizović.

Sastav OKK Čelik i poeni:

Armin Avdibegović (cap) 21, Imran Porča 9, Denis Halilović 4, Mirza Keso 7, Kerim Dragolj 16, Kenan Fajković, Adi Bambur 4, Muhamed Gak 7, Anes Podojak 4, Namik Varupa 9, Eldar Abazović, Vildan Hodžić. (Trener Armel Mujaković, pomoćnik Edin Varupa);

Najefikasniji kod Čelika: Armin Avdibegović 21, Kerim Dragolj 16 poena.

Najviše koševa za Promo postigli su: Dinko Peljto 25, Admir Džihan 17 poena.

Takmičenje u košarkaškoj A1 ligi KSBiH, sezona 2018/2019, došlo je do samog kraja i finalnih utakmica u kojima ćemo dobiti ekipu, koja će ponijeti titulu najbolje i obezbjediti plasman u najviši rang bh.košarke, Prvenstvo Bosne i Hercegovine.

U Zenici su večeras igrali OKK Čelik Zenica, koji je u polufinalu eliminisao favorizovanu i prvoplasiranu ekipu na kraju ligaškog dijela takmičenja, KK Igman Burch University sa Ilidže i ekipa Promo iz Donjeg Vakufa, koji je prvenstvo završio kao drugi i u polufnalu bio bolji od Turbine.

U prvoj utakmici u Donjem Vakufu, 04.maja, uspješniji je bio Promo i slavio ubjedljivo sa 88:71 i poveo u finalnoj seriji sa 1:0.

Tok utakmice:

Prvu dionicu bolje su odigrali gosti i imali su, gotovo, stalno vođstvo do 5 poena (6:11) i (8:13), a domaći su imali samo jedno vođstvo od 14:13 na 35 sekundi do kraja dionice.

Tokom druge dionice domaći su preokrenuli rezultat u 3.minuti (19:17) i onda su prednost povečavali i održavali do kraja druge dionice, koja je završila sa 26:19 za domaće, tj. na poluvremenu je bilo 40:35 za Čelik. I kroz treću dionicu domaći zadržavaju vođstvo, povečavaju prednost, koja je na kraju treće dionice + 11 poena za domaće (60:49).

Početkom zadnje dionice domaći idu i do + 14 poena razlike, u 34.minuti, (69:55). Nakon toga prednost domaćih počinje da se topi i gosti stižu na – 1 poen, a do kraja  je ostalo 2,40 minuta. Do kraja utakmice velika borba za svaki poen i prava drama na terenu. Domaći idu na 78:73, a na 28 sekundi do kraja Peljto smanjuje 78:75. Nakon toga na 24 sekunde do kraja Muhamed Gak promašuje 2 slobodna bacanja, a zatim na 11 sekundi Peljto pogađa 2 bacanja za 78:77. Bambur postiže jedno od 2 slobodna bacanja na 4 sekunde do kraja za 79:77, domaći hvataju loptu nakon promašaja Bambura, Avdibegović fauliran na jednu sekundu do kra , postiže 2 poena iz slobodnih bacanja za konačnih i zasluženih 81:77.

Rezultat u finalnoj seriji sada je poravnat na 1:1, a odlučujući, treći meč, igra se u nedjelju u Donjem Vakufu. Pobjednik utakmice u Donjem Vakufu, naredne sezone igrat će u Premijer ligi. Da podsjetimo, da je Čelik i prošle sezone igrao finale doigravanja, te je u tri utakmice rezultatom u seriji od 1:2 poražen od Gradine iz Srebrenika.