Video+foto: BIH-Kipar 2:0

Video+foto: BIH-Kipar 2:0 – Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine je sa 2:0 savladala Kipar u Zenici u okviru trećeg kola grupe H kvalifikacija za odlazak na Svjetsko prvenstvo koje će se 2018. godine održati u Rusiji.

Reprezentacija Bosne i Hercegovine pobijedila je večeras na „Bilinom polju“ u Zenici selekciju Kira sa 2:0 u susretu trećeg kola kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2018.

Bh reprezentativci su ušli u meč ofanzivno i prvu priliku za pogodak imali su u 6′. Višća je po desnoj strani kombinovao sa Vranješom i centrirao prema Pjaniću čiji udarac odlazi pored gola. Već u sljedećem napadu Đurić je krenuo ka golu Kipra, ali je golman Panayi bio brži od našeg napadača i izbacio je loptu u polje.

Kiprani su uzvratili u 14′ preko Makrisa koji ušao u kazneni prostor našeg tima iskosa sa desne strane, ali nije bio precizan. Minutu poslije Vranješ je ubacio loptu u protivnički šesnaesterac, najviši u skoku bio je Đurić, a Panayi je dobro postavljen i uhvatio je loptu.

Nastavili su izabranici Mehmeda Baždarevića sa napadima, ali Đurić u dva navrata, te Višća i Pjanić nisu bili precizni. U 35′ je pokušao i Edin Džeko, a lopta je otišla pored gola.

Christofi je u 39′ imao priliku za Kipar, ali je Begović izbacio loptu u korner. U sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena i Spahić je pokušao glavom nakon kornera, no rezultat se nije mijenjao.

I u drugom periodu igre prvu priliku imao je bh tim kada je Višća centrirao sa desne strane, a Džeko glavom poslao loptu pored lijeve stative kiparskog gola. Naš kapiten se našao u prilici i minutu poslije nakon ubačaja Pjanića, a lopta je otišla preko gola.

U igru je u 64′ umjesto Kolašinca ušao Hajrović i odmah se našao u prilici, ali je Panayi još jednom odlično intervenisao.

Naš tim je bolju igru krunisao golom u 70′. Pjanić je u šesnaestercu gostiju  odigrao povratnu loptu za Edina Džeku koji takve prilike ne propušta i bh tim je konačno do prednosti.

Mogao je Džeko dvije minute poslije da udvostruči prednost naše najbolje selekcije, krenuo je sam ka golu Kipra, ali se odlučio da dribla Panayia i protivnički defanzivci su stigli da otklone opasnost.

Natavili su reprezentativci BiH da napadaju i nakon postignutog gola, a u 75′ se i Đurić našao u prilici, no još jednom nije bio precizan.

I drugi pogodak naš tim je postigao nakon akcije Pjanić-Džeko. Odlično je igrač Juventusa sa desne strane centrirao na drugu stativu, gdje je Džeko nadvisio svog čuvara i pogodio za 2:0.

Do kraja utakmice Zmajevi su i dalje imali inicijativu, a najbolju priliku propustio je Hajrović u 90′ i rezultat se nije mijenjao.

ŽUTI KARTONI
63′ 18 Milan ĐURIĆ
Pieros SOTIRIOU
8 31′
67′ 8 Haris MEDUNJANIN Constantinos PANAGI (GK) 12 36′
CRVENI KARTONI
I Z M J E N E
64′
5 Sead KOLAŠINAC
Andreas MAKRIS
21
72′
20 Izet HAJROVIĆ
Giorgos EFREM
72
78′
19 Edin VIŠĆA
Demetris CHRISTOFI (C)
9
77′
14 Tino-Sven SUŠIĆ
Constantinos CHARALAMBIDES
10
81′
9 Vedad IBISEVIĆ
Kostakis ARTYMATAS
18
85′
18 Milan ĐURIĆ
Nestor MYTIDIS
13
G O L O V I
70′ 11 Edin DŽEKO (C)
80′ 11 Edin DŽEKO (C)