Video+statistika: Zmajevi poraženi 3:1 u Briselu

U susretu 7. kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo koji je odigran večeras u Briselu reprezentacija BiH je poražena od Belgije sa 3:1. Edin Džeko u 15′ donosi prednost našem timu nakon asistencije Mensura Mujdže, ali do kraja prvog poluvremena Belgijanci preokreću rezultat preko Marouane Fellainia u 23′ i Kevina De Bruynea u 44′. Blizu izjednačenja izabranici Mehmeda Baždarevića bili su u 58′, ali šut Harisa Medunjanina sa ivice kaznenog prostora brani Thibaut Courtois. Imali su domaći igrači sreće i u 62′ kada udarac Edina Džeke blokira Axel Witsel. Dobru priliku u 68′ imao je Senad Lulić, ali se još jednom istakao golman Belgije.

Prvu šansu u drugom poluvremenu Belgija je imala u 73′ preko Romelu Lukakua kada je izašao sam pred Asmira Begovića koji uspjeva da loptu izbaci u korner. Eden Hazard u 78′ iz jedanaesterca postiže treći pogodak za domaći sastav. Edin Džeko u 84′ iz dobre pozicije nije uspio da savlada Courtoisa, a već u sljedećoj minuti Asmir Begović zaustavlja udarac Divocka Origia što je bila i posljednja prilika na ovom susretu.  Trećim porazom u kvalifikacijama ekipa BiH praktično je oprostili od borbe za prve dvije pozicije koje vode nastupu na EP.

Sa osam bodova, bh. reprezentacija je ostala na pretpoljesdnjem, 5. mjstu mjestu u B-grupi iza Velsa sa 17, Belgije sa 14, Izreela sa 12 i Kipra sa 10 bodova. Rezultati 7. kola i tabela u B-grupi kvalfikacija za Evropsko nogometno prvenstvo 2016. godine u Francuskoj:

I Z M J E N E
82′
9 Romelu Lukaku
Emir Spahić
4
56′
17 Divock Origi
Toni Šunjić
15
89′
7 Kevin De Bruyne
5
72′
14 Dries Mertens
Izet Hajrovic
20

Haris Medunjanin
8
80′

Vedad Ibišević
9
  G O L O V I
23′ 8 Marouane Fellaini
Edin Džeko
11
15′
44′ 7 Kevin De Bruyne

78′ 10 Eden Hazard

S A S T A V I
Marc Wilmots (BEL) Mehmed Baždarević (BIH)
21 Michy Batshuayi Milan Đurić 23
[iframe width=”720″ height=”500″ src=”http://videochart.net/framevideo/85925.86acfaa1747dc50d6010cb00a7e0?width=720&height=500″ frameborder=”0″ allowfullscreen ] [iframe width=”720″ height=”500″ src=”http://videochart.net/framevideo/76447.7ffef9ccf6f23c4b6cf4faa63354?width=720&height=500″ frameborder=”0″ allowfullscreen ] [iframe width=”720″ height=”500″ src=”http://moevideo.net/framevideo/81295.85629b287586711ecb8b0562de09?width=720&height=500″ frameborder=”0″ allowfullscreen ] [iframe width=”720″ height=”500″ src=”http://moevideo.net/framevideo/48066.4b8c5082d0472d01af2fda734c07?width=720&height=500″ frameborder=”0″ allowfullscreen ]