NK ČELIK – NK JEDINSTVO 3:0 (1:0) ; Stadion: „Bilino polje” u Zenici; Početak u 17,30 sati; Gledalaca oko 800 (Na južnoj tribini oko 100 najvatrenijih  Čelikovih navijača, popularnih Robijaša). Vrijeme: sunčano, pa oblačno sa kišom (+ 21*C).

Glavni sudija bio je Goran Kolobara (Mostar), pomoćnici: pomoćnici A1 Alen Gluho (Sarajevo), A2 Adnan Ibrahimović (Brčko), 4.sudija Benjamin Berbić (Banovići), delegat Mirsad Džuzdanović (Živinice), posmatrač suđenja Edis Zukić (Tuzla).

Uokviru  27. kola Prve lige Federacije BiH, sezona 2023/2024, u Zenici na stadionu “Bilino polje“ igrali su domaći NK Čelik i ekipa NK Jedinstvo iz Bihaća. Završeno je zasluženom pobjedom Čelika.

REZULTAT: NK ČELIK – NK JEDINSTVO  3:0 (1:0)

Strijelci: 1:0 Ali Međuseljac u 32′, 2:0 Muamer Hamzić u 83′, 3:0 Mahir Mehić u 90+3′.

Sastavi ekipa

NK Čelik:

Adi Durmo, Faris Bajramović, Harun Vardo, Mahir Mehić, Ali Međuseljac, Aladin Isaković (cap), Anes Mašić, Lovro Musa, Talha Tabaković, Eldar Sivac, Nedim Smajlović. (Glavni trener Dario Damjanović, pomoćni trener Izudin Kamberović, predstavnik kluba Emir Talam);

Rezerve: Adis Bešić (golman), Ajdin Brkić (golman), Kenan Horić, Edin Durmiš, Emir Karalić, Emrah Palačkić, Afan Ibraković, Muamer Hamzić;

NK Jednstvo: Imran Bilić, Harun Alibegović, Saša Stojnić, Ensar Imamagić, Benjamin Kurić, Amar Jusić, Dejan Zarić, Tarik Alagić, Perica Guskić, Dino Mizić, Momko Kojić (Glavni trener Nedžad Žerić);

NK Čelik je posljednju utakmicu protiv ekipe bihačkog Jedinstva odigrao 28.10.2023. godine na stadionu Pod borićima u Bihaću uokviru 12.kola ovog prvenstva, a utakmica je završila rezultatom 1:0 u korist domaće ekipe Jedinstva.

U prvom poluvremenu Čelik je imao daleko više od igre od gostiju iz Bihaća. Najbolju šansu domaći su imali u 8.minuti, kada iz tri pokušaja napadaći Čelika nisu uspjeli savladati gostujućeg golmana Imrana Bilića. Ipak, u 32′ domaći su uspjeli krunisati nadmočnost i doći do vođstva od 1:0 na utakmici. Izvrstan centaršut kapitena Aladina Isakovića sa desne strane, glavom je realizovao mladi Ali Međuseljac. Do kraja poluvremena nije bilo izmjene rezultata.

Gosti iz Bihaća ušli su nešto odlučnije u drugo poluvrijeme, što je rezultiralo sa nekoliko dobrih šuteva prema golu Čelika u 56′, 65 i 75′, koje je uspješno odbranio i skrenuo u korner golman Čelika, Adi Durmo. U finišu utakmice Čelik postiže još dva gola i to u 83′ preko rezerviste Muamera Hamzića i Mahira Mehića u sudijskoj nadoknadi, 90′ +3′, za konačnih i zasluženih 3:0.

Nakon današnje utakmice Čelik ima 39 bodova, dok Jedimstvo ostaje na 27 bodova i predzadnje mjesto na tabeli.

U narednom 28.kolu Čelik će u goste ekipi Budućnosti iz Banovića, dok će Jedinstvo biti domaćin ekipi Tomislava iz istoimenog grada.