VIDEO: Poraz košarkaša Čelika u zeničkoj Areni od Sparsa- U utakmici 8. kola Lige 6 za prvaka BiH, sezona 2020/2021, košarkaši OKK Čelik bili su danas, 23.5.2021. godine, domaćini ekipi KK Spars iz Sarajeva. Meč je odigran u gradskoj Areni „Husejin Smajlović“ bez prisustva publike zbog pandemije koronavirusa.

Zasluženu pobjedu u ovom derbi meču ostvarili su gostujući igrači Sparsa.

Konačan rezultat i rezultat po četvrtinama:

OKK Čelik – KK Spars  56:71 (16:25), (8:13), (15:18), (17:15);

Sudije su bili Bojan Jovanić, Tomislav Stapić i Maid Lasetović, a delegat Zoran Marković.

Sastav ekipe Čelik, poeni, najviše skokova:

Anes Podojak, Haris Ćurevac 11, Haris Delalić 13, Meris Bečirović 3, Milivoje Božović 17 p.+ 16 skokova, Kristijan Tomić, Benjamin Bajramović, Armin Avdibegović (cap) 2, Srđan Gavrić 3, Ranko Križanović 5, Namik Varupa 2, Dino Merdanović. (Trener Josip Pandža, pomoćni trener Bojan Stevanović);

U ekipi Čelika dvocifreni su bili Milivoje Božović sa 17, Haris Delalić 13 i Haris Ćurevac 11 poena.

Kod ekipe Spars najefikasniji Almir Hasandić 13, Kenan Kamenjaš 12, Bashir Ahmed 11 i Nejc Klavžar 10.

Košarkaši Čelika doživjeli su i peti poraz u Ligi 6 za prvaka BiH, uz jednu pobjedu, a košarkaši Sparsa ostvarili treću pobjedu u tri odigrane utakmice Lige 6 za prvaka.

Gosti iz Sarajeva otvaraju utakmicu sa 0:5 i imaju stalno vođstvo kroz prvu četvrtinu, koje se do kraja četvrtine povečalo na plus devet poena, 16:25. U drugoj četvrtini gosti prave seriju od 3:10 i rezultat je 19:35. Na minut i po prije velikog odmora je plus 17 za Sparse, 21:38, a na poluvremenu je plus 14 za goste, 24:38. Druga četvrtina je bila 8:13 za goste iz Sarajeva.

Nepune tri minute treće četvrtine je bez poena, a „post“ je prekinuo trojkom kapiten Adi Zahiragić za Sparse. U nastavku igralo se koš za koš i dosta izjednačena četvrtina. Sparsi su dobili i ovu četvrtinu sa 15:18, pa je na kraju tri četvrtine utakmice 39:56 za goste.

U zadnjoj četvrtini gosti rutinski privode utakmicu kraju, a domaći košarkaši ni jednog trenutka nisu ugrozili pobjedu Sparsa i nisu imali ni jedno vođstvo na meču. Završilo je pobjedom Sparsa od 56:71.

Svi košarkaši iz rostera obje ekipe su dobili priliku da nastupe u današnjem meču, osim Zerina Maleševića iz Sparsa.