Čelikova serija od 12 prvenstvenih utakmica bez poraza nastavljena je u Istočnom Sarajevu. Četvrti put zaredom Čelik je neporažen na gostovanju kod Olimpica. Zalsužili su izabranici trenera Borisa Pavića ovaj bod jer su bili ravnopravan rival sa domaćim “Vukovima”. Olimpic je po nemogućem terenu za igru poveo sa 1:0 već u 1. minuti utakmice Semir Bajraktarević je nespretno reagovao nakon slobodnog udarca domaćih i poslao loptu u svoju mrežu.

Olimpic je u 1. poluvremenu imao još dvije odlične prilike ali je Adi Adilović dobro reagovao. Najbolju priliku za “crveno – crne” u tom periodu propustio je realizovati Marin Popović sredinom 1. poluvremena. Izašao je na 16 metara oči u oči sa golmanom Hamzićem ali je slabo šutirao i “jedinica” Olimpica je otklonio opasnost. U 2. poluvremenu Čelik je bio agilniji ali bez konkretne prilike.

Bod Zeničanima donio je Benjamin Čolić euro golom u 90. minuti. Novajlija u redovima Čelika u debiju je šutirao sa 30 metara a lopta je odsjela pod prečkom gola Olimpica za veliku adost igrača i navijača Čelika, njih 50-tak koji su bili na tribini. Čelik je igrao u sastavu: Adilović, G. Bureković, Grahovac (Čolić), Bajraktarević, Karić, Dedić, Kojić, M. Popović, Bureković, Hećo (Bučan), Jusić. (sportzdk.ba)

16. Drina 2 0 0 2 1:7 0

Bajraktarević, autogol [iframe width=”720″ height=”360″ src=”http://videochart.net/framevideo/28124.2ea6c03f52185e472c54d6f6a458?width=720&height=360″ frameborder=”0″ allowfullscreen] Čolić 1:1 [iframe width=”720″ height=”360″ src=”http://videochart.net/framevideo/52952.54f83163d6c9dd5da8da3b8cabe2?width=720&height=360″ frameborder=”0″ allowfullscreen]