Velika pobjeda košarkašica KŽK Čelik u Trebinju

Uokviru 11. kola bh. košarkaške lige za žene,  sezona 2019/2020, košarkašice Čelika gostovale su kod ekipe ŽKK Leotar 03 u Trebinju. Utakmica je odigrana u sportskoj dvorani „Miloš Mrdić“ u Trebinju.

Veliku pobjedu u ovom meču ostvarile su gostujuće košarkašice KŽK Čelik iz Zenice.

Rezultat: ŽKK Leotar 03 – KŽK Čelik 66:68  (17:17), (20:18), (11:11), (18:22);

Sudije su bile Danijel Vlaho, Mario Šutalo i Mario Jurković, delegat Zoran Marijanović;

Sastav ekipe KŽK Čelik u Trebinju i postignuti poeni:

Anida Ćorović (cap) 24, Amina Ćehajić 5, Nedžla Kovačević 13, Ajla Selimović 12, Sedina Halimić 14, Džejlana Indžić, Merjem Sinanović, Emana Pašalić, Ajša Mulić, Amila Husejnović. (Trener Aida Kalušić, pom.trener Nedim Šišić);

Najefikasnije kod Čelika bile su Anida Ćorović 24, Sedina Halimić 14 p. + 14 skokova, Nedžla Kovačević 13, Ajla Selimović 12 p. + 11 skokova;

Kod Leotara 03 najefikasnije: Anđela Krivokapić 19, Ana Milanović 12, Jovana Milaković 10 poena;

Tok utakmice – kretanje rezultata:

Počelo je sa četiri poena kapitena Zeničanki, Anide Ćorović, za 0:4, ali je trojkom uzvratila Snežana Dostinić za 3:4. Slijedi četiri poena Ajle Selimović i jedan Ćorović za 4:9. Na 2,42 minute do kraja prve dionice je 6:17 za Čelik. Uzvratile su domaće serijom od 11:0 za 17:17, što je i rezultat prve dionice.

Prvu dionicu Čelik je odigrao sa jednom petorkom, bez rotacije, a sve poene su postigle Ćorović (9) i Selimović (8).

Domaće su počele drugu dionicu serijom od 5:0, ali Zeničanke uzvračaju sa 0:5 za 22:22. U narednim minutama ekipe se smjenjuju u vođstvu, a u zadnjim minutama ove dionice domaće stiču prednost od 37:35, što je i rezultat na poluvremenu. Rezultat druge dionice je 20:18 za domaće.  Cijelo prvo poluvrijeme Zeničanke su odigrale sa petorkom Ćorović, Ćehajić, Kovačević, Selimović i Halimić, dok su domaće rotirale još četiri igračice.

U trećoj dionici ekipe su se smjenjivale u vođstvu, a dionicu je završena 11:11, odnosno na kraju treće dionice je rezultat 48:46 za Leotar.

Zadnju dionicu domaće otvaraju serijom od 6:0 za 53:46, ali gošće uzvračaju serijom od 0:8 za rezultat 53:54. Do kraja utakmice ekipe su se smjenjivale u vođstvu, a završilo je pobjedom Zeničanki sa 66:68.

Double – double učinak kod Čelika imale su Sedina Halimić sa 14 poena i 14 skokova i Ajla Selimović, 12 poena i 11 skokova.

Ovo je  košarkašicama Čelika deveta pobjeda u prvenstvu, a osma u nizu.

U narednom 12.kolu (prvo kolo drugog dijela prvenstva) košarkašice Čelika gostuju kod ekipe ŽKK Jedinstvo Dženex iz Tuzle, koju su pobjedile jesenas u prvom kolu u Zenici rezultatom 73:62.

Čestitke košarkašicama Čelika na ovoj velikoj gostujućoj pobjedi i od sportske redakcije Zenicabloga.