Velika pobjeda košarkašica KK Jumper u Areni nakon produžetka

U utakmici 10. kola bh. košarkaške lige (Liga 12) za sezonu 2023/2024, košarkašice KK Jumper bile su večeras, 23.12.2023.godine, domaćini ekipi ŽKK „Zrinjski 2010“ iz Mostara. Gradska Arena „Husejin Smajlović“ u Zenici, početak u 19 sati, pred oko 300 gledalaca.

U susretu između domaće ekipe KK Jumper i ŽKK „Zrinjski 2010“ zasluženu pobjedu u ovom meču, nakon produžetka od pet minuta, ostvarile su domaće košarkašice KK Jumper.

Konačan rezultat i rezultati po četvrtinama:

KK Jumper –ŽKK „Zrinjski 2010“  93:86 (15:15), (18:36), (30:16), (17:13)=(80:80) prod.(13:6);

Službena lica na utakmici KK Jumper – ŽKK „Zrinjski 2010“:

Glavni sudija Dženan Hasić, sudija 1 Ivan Jurić, sudija 2 Amer Bambur, delegat Nadija Pelja.

Sastav ekipe KK Jumper, poeni, najviše skokova:

Emira Šehić (cap) 2 p.+10 skokova, Elma Feukić 22, Kanita Smajić 9, Jelena Kapisoda 9, Aleksandra Begenešić 21 poen +11 skokova, Amna Kahrić 21, Lamija Bilić, Adna Omerdić 9, Sajra Huskanović, Ines Podojak, Hena Krehić. (Trener Eldar Durmić, pomoćni treneri Vedran Kulalić i Almir Omerčević).

Najefikasnije kod KK Jumper Elma Feukić 22, te Amna Kahrić i Aleksandra Begenešić po 21 poen.

U redovima ŽKK „Zrinjski 2010“ najefikasnije Katarina Mihalj 26, Sara Herceg 21, Katja Bakalar 14 p.

„Zrinjski 2010“ je pred ovu utakmicu na omjeru od 4 pobjede, 5 poraza, 13 bodova, osmo mjesto na tabeli, dok je Jumper bio na omjeru od 6 pobjeda, tri poraza, 15 bodova i četvrto mjesto na tabeli.

Večeras smo u zeničkoj ljepotici Areni „Husjin Smajlović“ gledali veoma interesantnu i uzbudljivu košarkašku utakmicu između domaće ekipe KK Jumper i gošći iz Mostara, ŽKK „Zrinjski 201“.

Kroz prvu četvrtinu ravnopravna utakmica i na kraju četvrtine je neriješeno 15:15. U drugoj četvrtini gošće iz Mostara su imale tri serije od po 0:8, dale su duplo više poena od domaćih, ovu četvrtinu su dobile sa 18:36, pa je na poluvremenu utakmice 33:51, velikih + 18 poena za Zrinjski.

Treću četvrtinu domaće su odigrale furiozno i imaju početnu seriju od 13:1, približavaju su prednosti gošći, a nakon šest minuta domaće su se približile na 56:59. Rezultat je potpuno preokrenut na 60:59, 2,56 minuta do kraja četvrtine. Treće četvrtina je završila sa  30:16 za Jumper, pa je na kraju tri četvrtine utakmice 63:67 za Zrinjski. U posljednjoj četvtini gošće stalno drže prednost uz nekoliko neriješenih rezultata. Na dvije minute do kraja četvtine rezultat je 76:78 za gošće. Aleksandra Begenešić na 40 sekundi do kraja četvtine postiže poene za izjednačenje 78:78. Do kraja utakmice još po dva slobodna bacanja za obje ekipe koje koriste  Katja Bakalar i Elma Feukić za neriješen rezultat na kraju posljednje četvrtine, 80:80. Gošće su imale napad za pobjedu 12 sekundi do kraja, ali nisu uspjele realizovati.Otišlo se u produžetak od pet minuta u kojem su se bolje snašle domaće, povele sa 5:0 i do kraja utakmice održavale vođstvo za konačnih 93:86.

KK Jumper je sada na omjeru od 7 pobjeda, tri poraza, 17 bodova.

U narednom, 11.kolu košarkašice KK Jumper gostuju kod ekipe ŽKK Kozara iz Bosanske Gradiške.