Velika pobjeda KMF Drugari Čelik u Tuzli, druga u prvenstvu

Velika pobjeda KMF Drugari Čelik u Tuzli, druga u prvenstvu – Uokviru 7.kola Prve futsal lige FBiH, grupa Sjever, zenička ekipa KMF Drugari Čelik gostovala je u Tuzli kod ekipe MNK Bosna Kompred i ostvarila veliku gostujuću pobjedu.

Rezultat: MNK Bosna Kompred – KMF Drugari Čelik 2:3 (0:0);

Strijelci za Drugare bili su: Edin Bajramović u 25′, Haris Šehić u 36′ i Demirel Delić u 39.minuti, a za domaće Mahir Hodžić u 32′ i Eldin Hadžialjević u 38.minuti;

Sastav KMF Drugari Čelik: Jasmin Durmo, Kenan Hafizović, Haris Šehić, Anes Kuduzović (cap), Edin Bajramović, Benjamin Terzić, Demirel Delić, Mahir Jusić, Ensar Imamagić. (Glavni trener Benjamin Terzić, predstavnik kluba Rusmir Smriko)

Sudije: Amir Hodžić (Živinice) i Esmir Šahbazović (Banovići); Igrano u SKPC „Mejdan“ pred oko 120 gledalaca.

Iako sa skračenim rosterom zenički Drugari ostvarili su veliku gostujuću pobjedu u Tuzli nad ekipom Bosna Kompred, koja je prije ove utakmice imala skor pobjeda i poraza 3/3, a Zeničani su imali skor 1/5;

Prvo poluvrijeme završeno je bez golova 0:0. Zeničani dolaze u vođstvo od 0:1 u 25′ preko Edina Bajramovića, a domaći su izjednačili u 32′ na 1:1. Novo vođstvo od 1:2 Drugarima donosi Haris Šehić u 36′, ali su domaći ubrzo izjednačili na 2:2 u 38.minuti. Treće vođstvo od 2:3 donosi Demirel Delić u pretposljednjoj, 39.minuti, što je i konačan rezultat i pobjeda Drugara u Tuzli.

Sedmo kolo je posljednje u jesenjem dijelu lige, a prvaka jeseni dobit ćemo nakon nedjeljne utakmice u Zenici, na Bilmišću od 16 sati, između zeničkog MNK Calp i MNK Kaskada iz Gračanice, ekipe koja ima svih šest pobjeda u prvenstvu.