Uspješna večer za Zeničane u Beogradu, Abedin Mujezinović drugi na 1.500 metara

Uspješna večer za Zeničane u Beogradu, Abedin Mujezinović drugi na 1.500 metara – Najbolji zenički i bh. atletičari iz Beograda donose tri medalje. Nakon što smo vas obavjestili da su Amel Tuka i Mesud Pezer osvojili prva mjesta, uspjehu naših sportista pridružio se i Abedin Mujezinović, koji je  bio drugi na međunarodnom atletskom dvoranskom mitingu “Serbia Open” u Beogradu.

Tuka je slavio u utrci na 400 m rezultatom 47,14 sekundi, s novim ličnim i dvoranskim rekordom Bosne i Hercegovine, dok je Pezer bio najbolji u bacanju kugle hicem dužine 20,72 m. Uspjeh naših atletičara upotpunio je Mujezinović, koji je u utrci na 1.500 m zauzeo drugo mjesto  s vremenom  3:54,39 minuta.  Na mitingu je učestvovalo 200 takmičara iz 21 zemlje.