Ubjedljiva pobjeda rukometaša Čelika nad Travnikom

U 21. kolu Prve rukometne lige FBiH, grupa Sjever, u gradskoj Areni „Husejin Smajlović“ u Zenici, danas je odigrana utakmica između nominalnog domaćina RK Travnik i RK Čelik, lidera na tabeli.

Naime, Travnik i Čelik zamjenili su domaćinstvo i Zeničani su ugostili ekipu Travnika, koja nema odgovarajuću dvoranu za odigravanje susreta na svom parketu.

Ubjedljivu pobjedu u ovom komšijskom susretu ostvarila je ekipa zeničkog Čelika.

Rezultat: RK Čelik – RK Travnik 47:32 (23:13);

Sudije su bili Dautović i Đulović, delegat: Šaković. Gledalaca oko 100. Isključenja: RK Čelik 8 minuta, RK Travik 6 minuta. Sedmerci: RK Čelik 2 (2), RK Travnik 5 (5).

Sastav RK Čelik, strijelci, odbrane golmana:

RK ČELIK: Mevludin Čehaić (14 odbrana), Danijel Jurić (2), Adnan Sumbujević (5), Faris Mrako (5), Ante Dragičević (10), Tarik Kubat (6), Mario Filipović (2), Edin Gušić (2), Faris Rujanac (7), Dženan Hodžić (5 odbrana), Velid Čelenka (2), Mensur Hadžić, Ajdin Starčević, Eldar Zukić (2), Ahmet Kačamaković (4). (Trener Ljubomir Filipović- Miki).

Prema saopštenju iz RK Čelik, lijepa rukometna predstava u gradskoj Areni Zenica između RK Čelika i RK Travnika. Utakmica u kojoj  pobjeda Čelika ni jednog trenutka nije dolazila u pitanje. Već je prvo poluvrijeme Čelik završio sa 10 golova razilke 23:13 za Čelik, da bi krajnji rezultat bio 47:32 za Zeničane. Travničani nisu ni jednog trenutka rezultatski ugrozili Čelika, a razlika bi,u korist Čelika, bila i veća da trener Čelika Filipović nije u poslednjih  15 minta u igru uveo juniore Čelika, šesnaestogodišnje Ahmeta Kačamakovića, Eldara Zukića, Mensura Hadžića i Velida Čelenku.

Trener Ljubomir Filipović nakon  utakmice je izjavio:

-Za gledaoce je bila zanimljiva utakmica između prvoplasiranog sa tabele Čelika i desetoplasiranog RK Travnika. Lijep utisak o utaknmici su kvarile danas izuzetno loše sudije Dautović i Đulovć, koji su pravili jako puno grešaka -, kazao je trener Filipović.

Sa ovom pobjedom RK Čelik se učvrstio na prvoj poziciji Prve lige F BiH, grupa Sjever sa 31 bod.

U narednom, 22. kolu Čelik dočekuje ekipu Donjeg Vakufa.