Ubjedljiva pobjeda košarkašica KŽK Čelik u Tuzli

Uokviru 12. kola bh. košarkaške lige za žene (prvo kolo drugog dijela prvenstva),  sezona 2019/2020, košarkašice Čelika gostovale su kod ekipe ŽKK Jedinstvo Dženex iz Tuzle. Utakmica je odigrana u sportskoj dvorani SKPC Mejdan u Tuzli u 16,30 sati.

Vrijednu i ubjedljivu pobjedu u ovom meču ostvarile su gostujuće košarkašice KŽK Čelik iz Zenice.

Rezultat: ŽKK Jedinstvo Dženex – KŽK Čelik 71:99  (11:25), (18:23), (16:27), (26:24);

Sudije su bile: glavni sudija Maid Lasetović, sudija 1 Nermin Kasumović, sudija 2 Namik Fočo, delegat Hariz Bilić.

Sastav ekipe KŽK Čelik u Tuzli i postignuti poeni:

Anida Ćorović (cap) 22, Amina Ćehajić 4, Nedžla Kovačević 30 p. +15 skokova, Ajla Selimović 17 p. + 14 skokova, Sedina Halimić 3, Džejlana Indžić, Merjem Sinanović 2, Emana Pašalić, Ajša Mulić 13, Amila Husejnović 8. (Trener Aida Kalušić, pom.trener Nedim Šišić);

Najefikasnije kod Čelika bile su Nedžla Kovačević 30, Anida Ćorović 22, Ajla Selimović 17, Ajša Mulić 13 poena;

Kod Jedinstva Dženex najefikasnije: Naida Ruščuklić 25, Elma Feukić i Keyera Gina Eaton po 18 poena;

Tok utakmice – kretanje rezultata:

Domaće otvaraju utakmicu vođstvom od 2:0 i to je jedino njihovo vođstvo na utakmici, a nakon toga gošće iz Zenice su preokrenule na 2:6, pa 4:10. Vođstvo Zeničanki se stalno povećava do plus 17 poena (8:25), da bi domaće trojkom smanjile na 11:25, što je rezultat nakon prve dionice. U ovoj dionici Nedžla Kovačević je postigla 13 poena.

U drugoj dionici vođstvo Čelika ide i do plus 22 poena (16:38) u 16.minuti, a završilo je plus 19 poena (29:48), što je i rezultat prvog poluvremena.

Kroz treću dionicu košarkašice Čelika povećavaju prednost i do + 27 poena (40:67) u 26.minuti, te + 32 u 28.minuti (41:73). Završilo je, na kraju tri četvrtine utakmice, + 30 poena za Zeničanke, 45:75.

U zadnjoj dionici vođstvo Zeničanki ide i do + 35 poena (55:90) na pet minuta do kraja. Trenerica Čelika, Aida Kalušić, u zadnjim minutama utakmice dala je priliku igračicama sa manjom minutažom, što su domaće iskoristile i ublažile poraz za konačnih 71:99, plus 28 poena.

Double-double učinak u ekipi Čelika imale su Nedžla Kovačević sa 30 poena i 15 skokova (indeks korisnosti 36), Anida Ćorović 22 poena i 16 asistencija (indeks korisnosti 37), te Ajla Selimović sa 17 poena i 14 skokova.

Sve igračice iz rostera Čelika dobile su priliku da nastupe u ovom meču.

Ovo je košarkašicama Čelika deseta pobjeda u prvenstvu, a deveta u nizu. Jedinstvo Dženex sada ima tri pobjede i osam poraza.

U narednom 13.kolu (drugo kolo drugog dijela prvenstva) košarkašice Čelika gostuju kod ekipe ŽKK RMU Banovići, aktuelnog prvaka BiH, od kojeg su poražene u drugom kolu u Zenici sa 57:76.

Čestitke košarkašicama Čelika na ovoj vrijednoj, gostujućoj pobjedi i od sportske redakcije Zenicabloga.