Ubjedljiva pobjeda košarkašica Čelika u Novom Gradu nad Slobodom

Uokviru 17. kola bh. košarkaške lige za žene (šesto kolo drugog dijela prvenstva),  sezona 2019/2020, košarkašice Čelika gostovale su kod ekipe ŽKK Sloboda iz Novog Grada. Utakmica je odigrana u sportskoj dvorani u Novom Gradu sa početkom u 18 sati, pred oko 50 gledalaca.

Očekivanu, ubjedljivu i zasluženu pobjedu u ovom meču ostvarile su gostujuće košarkašice KŽK Čelik iz Zenice.

Rezultat: ŽKK Sloboda – KŽK Čelik 33:80  (7:25), (11:12), (10:22), (5:21);

Glavni sudija na ovom meču bio je Dario Damjanović, sudija 1 Dragoslav Rađević, sudija 2 Aleksandar Vuruna Prvi, a delegat Slavenko Babić.

Sastav ekipe KŽK Čelik u Novom Gradu i postignuti poeni:

Ivana Vujović 5, Anida Ćorović (cap) 6, Nedžla Kovačević 8, Ajla Selimović 14 p.+ 16 skokova, Sedina Halimić 7, Džejlana Indžić 4 p. + 10 skokova, Merjem Sinanović 4, Emana Pašalić 4, Ajša Mulić 16, Amila Husejnović 12. (Trener Aida Kalušić, pom.trener Nedim Šišić);

Najefikasnije kod Čelika bile su Ajša Mulić 16, Ajla Selimović 14 i Amila Husejnović 12 poena;

Najbolji strijelci za Slobodu: Sharlote Thomas Rowe 9 i Anđa Duradović 7 poena;

Tok utakmice – kretanje rezultata:

Već nakon prve dionice košarkašice Čelika su imale prednost od 18 poena, 7:25. Druga dionica bila je dosta izjednačena, jer su gošće dosta rotirale sa mlađim igračicama i rezultat na poluvremenu je 18:37, tj. drugu dionicu su dobile Zeničanke sa 11:12.

U trećoj dionici podmlađena petorka Čelika uspjeva da poveća prednost, ovu dionicu Zeničanke su dobile sa 10:22, odnosno na kraju treće dionice rezultat je plus 31 poen, 28:59.

Kroz posljednju dionicu prednost gošći se još povečavala, ovu dionicu Zeničanke su dobile sa 5:21 za konačnih i ubjedljivih plus 47 poena, 33:80.

Sve igračice iz rostera Čelika dobile su priliku da nastupe u ovom meču sa zavidnom minutažom i sve su se upisale u listu strijelaca, a najefikasnija u ekipi Čelika bila je Ajša Mulić sa 16 poena, 6 asistencija i četiri skoka za 28 minuta provedenih u igri.

U narednom 18.kolu (sedmo kolo drugog dijela prvenstva) košarkašice Čelika su domaćini ekipi ŽKK Konjic.