Pobjeda košarkaša Čelika u Jablanici u derbiju kola –Turbina „zaleđena“ na – 26

Košarkaši Čelika, uokviru 16.kola (peto kolo drugog dijela prvenstva) A1 Lige KSBiH, sezona 2019/2020, bili su na gostovanju u Jablanici kod KK Turbina u derbiju kola. Utakmica je odigrana u Sportskom centru Jablanica pred oko 200 gledalaca.

Veliku i ubjedljivu pobjedu u ovom derbi meču zabilježili su gostujući košarkaši Čelika.

Rezultat: KK Turbina – OKK Čelik 55:81  (13:22), (6:19), (24:24), (12:16);

Sastav ekipe Čelika u Jablanici i postignuti poeni:

Nebojša Maksimović 11, Benjamin Bajramović 7, Mirza Keso 9, Ranko Križanović 18 p. + 8 skokova, Nedžad Muratović 18 p. + 11 skokova, Armin Avdibegović (cap) 10, Anes Podojak, Kristijan Tomić, Stefan Britvar 8, Vildan Hodžić, Aner Đulan, Kenan Fajković. (Trener Josip Pandža, pom.trener Bojan Stevanović).

Najefikasniji kod Čelika bili su Nedžad Muratović i Ranko Križanović po 18, Nebojša Maksimović 11 i Armin Avdibegović 10 poena:

Najviše koševa za Turbinu postigli su Aldin Dželmo 18 i Ante Ćališ 13 poena.

Tok utakmice, kretanje rezultata:

Već nakon prve dionice visoko vođstvo Čelika od 13:22. Drugu dionicu Zeničani su dobili još ubjedljivje, 6:19 i na poluvremenu je plus 22 poena za zeničke košarkaše (19:41). Treća dionica protekla je izjednačeno i završena je rezultatom 24:24, tj. na kraju tri četvrtine utakmice je rezultat 43:65, ista razlika kao na poluvremenu. U zadnjoj dionici košarkaši Čelika rutinski privode utakmice kraju sa rezultaom u ovoj dionici od 12:16 za konačnih i zasluženih, plus 26 poena (55:81).

Double-double učinak u večerašnjoj pobjedi Čelika u derbiju imao je Nedžad Muratović sa 18 poena i 11 skokova.

-Naši momci odigrali su odličnu utakmicu, ginuli su za svakom loptom. Utakmica je riješena već u prvom dijelu, jer smo na poluvremenu vodili 22 razlike. U večerašnjem rosteru trener Pandža nije mogao računati na povrijeđene igrače Namika Varupu i Anesa Podojka. Timska igra krasila nas je večeras, dominirali smo tokom cijele utakmice i pobjeda je zaslužena -, objavili su na oficijelnoj facebook stranici OKK Čelik.

Ovo je jedanaesta pobjeda košarkaša Čelika uz pet poraza u ovom prvenstvu.

U narednom 17.kolu košarkaši Čelika će biti domaćini ekipi Travnika.