Ubjedljiva pobjeda košarkašica Čelika u Areni – Play Off „zaleđen“ na minus 34

U utakmici 3. kola bh. košarkaške lige za sezonu 2023/2024, košarkašice Čelika su bile danas, 21.10. 2023. godine, domaćini ekipi ŽKK Play Off iz Sarajeva. Gradska Arena „Husejin Smajlović“ u Zenici, početak u 17 sati, pred oko 300 gledalaca.

U susretu starih rivala, bivših šampionki, između domaće ekipe KŽK Čelik BH Telecom i ekipe ŽKK Play Off, ubjedljivu i zasluženu pobjedu ostvarile su domaće košarkašice.

Konačan rezultat i rezultati po četvrtinama:

KŽK Čelik BH Telecom – ŽKK Play Off  110:76 (30:20), (22:21), (30:19), (28:16);

Službena lica na utakmici su bili: Sudije Hasan Bajgorić, Faris Džampo i Elvir Mujić, a delegat Nadija Pelja.

Sastav ekipe Čelika, strijelci:

Anida Čaušević 8, Sanja Radulović 1, Sara Heljić 15, Ajla Selimović 16, Zerina Kadić 21, Ema Mačkić 11, Amna Isaković 13, Emina Zukić 5, Merjem Halač, Nejra Agić 1, Džejla Šestić 3, Berina Mustafica 16

(Trener Aida Kalušić, pom. treneri Nedim Šišić i Almina Čehajić);

Najefikasnije i dvocifrene u ekipi Čelika bile su Zerina Kadić sa po 21, Ajla Selimović i Berina Mustafica po 16, Sara Heljić 15, Amna Isaković 13 i Ema Mačkić 11 poena.

Kod Play Off-a najefikasnije Dalila Slatina 21, Mena Čehajić 15 i Ilhana Džajić 12 poena.

U prvoj četvrtini domaće košarkašice Čelika su stalno u vođstvu i do plus 13 poena, a na kraju četvrtine je 30:20 za domaće. Druga četvrtina je bila nešto rezultatski ujednačenija i nju su dobile Zeničanke sa 22:21, pa je na poluvremenu plus 11 poena, 52:41. U trećoj četvrtini ponovo dominacija košarkašica Čelika, dobijaju ovu četvrtinu sa 30:19, te je na kraju tri četvrtine utakmice 82:60 za Čelik. Posljednja četvrtina je preslikana trećoj, ponovo je dobijaju košarkašice Čelika sa 28:16, pa je na kraju zasluženih i ubjedljivih plus 34 poena za Čelik BHT, 110:76.

Trenerica Čelika, Aida Kalušić, u posljednjoj četvrtini pružila je šansu i igračicama sa manjom minutažom da nastupe u ovom meču. Sve igračice iz rostera obje ekipe su dobile priliku da nastupe u večerašnjem meču.

U narednom 4.kolu KŽK Čelik BH Telecom ide u gosti ekipi Mladi Krajišnik iz Banja Luke