Ubjedljiva pobjeda košarkaša OKK Čelik u kantonalnom derbiju

Ubjedljiva pobjeda košarkaša OKK Čelik u kantonalnom derbiju 20. kolo, OKK ČELIK – KK GRADINA TEŠANJ 110:71; Arena u Zenici; Početak u 19 sati. Uokviru 20. kola A1 košarkaške lige KS BiH, sezona 2016/2017, zenički OKK Čelik bio je domaćin ekipi KK Gradina iz Tešnja. Zasluženu i visoku pobjedu ostvarila je domaća ekipa Čelik. Rezultat: OKK Čelik – KK Gradina Tešanj  110:71 (22:20), (40:10), (29:24), (19:17);

Najefikasniji kod Čelika su bili: Armin Bilić 25 p. + 9 skokova, Ahmet Begić 16, Luciano Vilić i Kenan Čoloman po 13, te Faris Preljević 10 poena; Kod ekipe Gradina Tešanj najefikasniji: Almin Ibrahimkadić 31, E.Ćostović i D. Omahić po 12 poena;

Sastav ekipa i strijelci:

OKK Čelik: Faris Preljević 10, Džan Gradaščević 2, Armin Bilić 25, Kenan Čoloman 13, Luciano Vilić 13, Ahmet Begić 16, Harun Smajlagić 8, Kenan Fajković 9, Harun Alić 2, Imran Porča 3, Ernes Mešinović 9. (ŠSŠ Armel Mujaković, pomoćnici Armin Avdibegović i Edin Varupa);

KK Gradina Tešanj: Nedinić 7, Ćostović 12, Ibrahimkadić 31, F.Deljkić, Šeljmo 2, Hotić 2, H.Deljkić 5, Omahić 12.

Podmlađena ekipa OKK Čelik ostvarila je domaću pobjedu u kantonalnom derbiju nad ekipom Gradina iz Tešnja, koju su pobjedili i jesenas u Tešnju sa 71:91. Nakon prve dionice rezultat je bio 22:20 za domaće.

Za pet minuta druge dionice domaći prave seriju od 21:0, od rezultata 25:25 do 46:25 i prelamaju utakmicu u svoju korist na krilima kapitena Armina Bilića, koji je za 14 minuta provedenih u igri u prvom poluvremenu postigao 19 poena, imao 7 skokova i 4 asistencije.

Ova dionica završena je sa nevjerovatnih 40:10, odnosno na odmor se otišlo pri rezultatu od 62:30 u korist domaćina ove utakmice. Već u prvom poluvremenu trener Čelika Armel Mujaković dao je priliku da nastupe svi košarkaši iz večerašnjeg rostera.

Treća dionica je bila dosta ravnopravna, završila je 29:24 za domaće, a na kraju tri četvrtine utakmice rezultat je 91:54 za domaće. Domaći postižu 101. poen preko Kenana Čolomana na 4,47 minuta do kraja utakmice. Završilo je + 39 poena za Čelik (110:71.

Svi košarkaši iz Čelikovog rostera su nastupili i upisali se u listu strijelaca i svi su odigrali više od 10 minuta utakmice.

Ovo je deveta pobjeda mlade ekipe Čelika u ovom prvenstvu uz devet poraza.