Ubjedljiva pobjeda košarkaša OKK Čelik nad Radničkim –Izborena majstorica

Ubjedljiva pobjeda košarkaša OKK Čelik nad Radničkim –Izborena majstorica – Košarkaši Čelika, u drugoj polufinalnoj utakmici Play off-a A-1 lige KSBiH za prvaka A1 lige, bili su domaćini ekipi KK Radnički iz Goražda.  Utakmica je odigrana na centralnom terenu gradske Arene „Husejin Smajlović“ u Zenici. Zasluženu i uvjerljivu pobjedu u ovom polufinalu ostvarila je domaća ekipa OKK Čelik.

Rezultat: OKK Čelik – KK Radnički Goražde  106:77  (27:12), (22:21), (27:18), (30:26);

Sudije su bile Maid Lasetović, Seid Nožinović i Jasenko Avdagić, a delegat Edim Duraković.

Sastav OKK Čelik i poeni: Avdibegović (cap) 20, Bambur 13, Gak 15, Mešinović 18, Podojak 10, Keso 24, Fajković,  Porča 4,   Karalić 2, Halilović. (Šef struke Armel Mujaković, pomoćnik Edin Varupa);

Najefikasniji kod Čelika: Mirza Keso 24, Armin Avdibegović 20, Ernes Mešinović 18, Muhamed Gak 15 p.+ 12 skokova, Adi Bambur 13 poena;

Najviše koševa za Radnički postigli su: A.Ducić 24, Joseph Mc Claim 16, B.Kajević 13 poena;

Furiozan početak domaćin u prvih nekoliko minuta prve dionice i vođstvo od 17:1, bilo je i 20:2. N akraju prve dionice je 27:12 za domaćina. Avdibegović sa 11 i Gak sa 9 poena bili su najefikasniji u 1.dionici.

U drugoj dionici vidjela se rezultatski ujednačena utakmica, 22:21 i rezultat na poluvremenu je 49:33 za Čelik. I u trećoj dionici domaći dominiraju i povečavaju prednost, bilo je 63:39 sredinom treće dionice, a najveća prednost je 71:43 (+28 poena). Na kraju tri četvrtine utakmice je 76:51.

U zadnjoj dionici domaći idu i na +30 (96:66) na 4 minute do kraja, a kasnije je bilo i +32 (100:68) i (106:74). Završilo je sa visokih i zasluženih 106:77 (+ 29 poena).

U prvoj utakmici u Goraždu bilo je 90:85 za Radnički.

U drugom polufinalu u Travniku domaći Travnik BT je iznenadio favorizovanu Gradinu Srebrenik i slavili su sa 72:66.

Odlučujuće utakmice, majstorice, za ulazak u finale Play off-a na rasporedu su 05.maja 2018.god.u Goraždu i Srebreniku.