Ubjedljiva gostujuća pobjeda košarkaša OKK Čelik WWIN u Sarajevu

Uokviru 12.kola A2 lige – regija Jug, juče, 05.2.2024.godine, odigrana je prvenstvena košarkaška utakmica između KK “Gen“ iz Sarajeva i OKK “Čelik” WWIN iz Zenice. Utakmica je odigrana pred oko 60 gledalaca. Ubjedljivu pobjedu u ovom meču ostvarila je gostujuća ekipa zeničkog Čelika WWIN.

Konačan rezultat i rezultati po četvrtinama

KK “Gen ” – OKK “Čelik” WWIN 60:80 (20:21), (10:18), (25:17), (5:24);

Sastav ekipe OKK Čelik WWIN i strijelci:

Asmir Đananović (cap) 11, Džan Pirić 15 p. +11 skokova, Adin Terzić, Ajdin Spahić 30, Mirza Bogilović 3, Taib Begović, Hamza Begagić 4, Tarik Huseinbegović 2, Ajdin Zejnirović, Vedran Pojskić, Emin Delibašić 12, Leo Šendula 3. (Trener Admir Hasić);

Najefikasniji u ekipi Čelika: Ajdin Spahić 30, Džan Pirić 15, Emin Delibašić 12 i kapiten Asmir Džananović 11 poena.

Kod ekipe Gen prvi strijelci su bili Džanin Salihagić 17, Salih Letić 12 i Jan Čondra 11 poena.

Nakon prve četvrtine minimalno vođstvo Čelika od 20:21. Drugu četvrtinu Čelik je dobio sa 10:18, pa je na poluvremenu 30:39 za Čelik. Treću četvrtinu dobili su domaći košarkaši Gena sa 25:17, te je na kraju tri četvrtine utakmice samo poen prednosti za Čelik, 55:56. Posljednju četvrtinu gostujući košarkaši Čelika odigrali su odlično, dobili su četvrtinu ubjedljivo sa 5:24, pa je krajnji rezultat ubjedljivih 60:80 za košarkaše Čelik WWIN iz Zenice.

OKK Čelik WWIN u 12 utakmica ostvario je 5 pobjeda i 7 poraza, sedmo mjesto sa 17 bodova.