Ubjedljiva domaća pobjeda rukometaša Čelika, 53 gola u mreži Nove Bile

Utakmica 18.kola, odnosno sedmog kola proljetnog dijela prvenstva, Prve rukometne lige FBiH, grupa Sjever, RK Čelik – RK Nova Bila. Igrano u gradskoj Areni „Husejin Smajlović“ u Zenici. Gledalaca oko 100. Ubjedljivu pobjedu u ovom meču ostvarila je domaća ekipa RK Čelik.

REZULTAT: RK ČELIK – RK NOVA BILA 53:28 (24:14)

Sudije su bile Ahmetašević i Jukić. Delegat: Borislav Slipac.

Isključenja: RK Čelik 10 minuta, RK Nova Bila 6 minuta. Sedmerci: Čelik 2 (2), Nova Bila 3 (1).

Sastav RK ČELIK:

Mevludin Čehajić (14 odbana za jedno poluvrijeme), Muaz Kusić (5), Danijel Jurić (3), Adnan Sumbuljević, Mirsad Čelenka, Admir Bjelopoljak (9), Bakir Pirić (10), Malik Delić (10), Tarik Kubat (1), Mario Filipović (1), Faris Rujanac (8), Dženan Hodžić (8 odbrana), Velid Čelenka (2), Ajdin Starčević (1), Ahmet Kačamaković (1), Eldar Hadrović (1). (Treneri: Ljubomir Flipović i Amar Kobilica).

Prenosimo skraćeni izvještaj dobijen od RK Čelik:

– U utakmici izmedju RK Čelika i RK Nove Bile u gradskoj Areni Zenica gledali smo jednu izuzetno brzu i dinamičnu, lijepu rukometnu  utakmicu, sa čak 81 postignutim golom. 53 gola je postigao RK Čelik, a 28 RK Nova Bila. Dobra odbrana RK Čelika pod komandom ,,komandanta odbrane’’ Čelika, Danijela Jurića, koji je ovoga puta postigao i tri gola, te  imao sedam sjajnih asistencija. Brzi kontranapadi Čelika bili su osnovni moto igre svih 60 minuta, te su dali za rezultat rekordnih 53 gola u ovoj prvenstvenoj utakmici.

Barik Pirić i Malik Delić postigli po 10, Admir Bjelopljak 9, a Faris Rujanac 8 golova za RK Čelik

Naredne sedmice je pauza u prvenstvu Prve lige FBiH, a onda 15. aprila slijedi rukometni zenički derbi godine, protiv RK ŠR Čelik juniora.

Drugi zenički prvoligaš, ŠR Čelik junior je pobjedio u Žepču domaću ekipu RK Žepče sa 29:40.

Nakon nepotpunog 18.kola prvi na tabeli je ŠR Čelik Junior sa 34 boda i svih 17 pobjeda, drugi je RK Čelik Zenica sa 30 i utakmicom manje, treće Žepče sa 22 i utakmicom manje. Na začelju je Donji Vakuf sa dva boda