Ubjedljiv poraz oslabljene ekipe KŽK Čelik u Brčkom

U utakmici iz 14. kola bh. košarkaške lige za sezonu 2021/2022, košarkašice KŽK Čelik bile su danas na gostovanju kod ekipe KK Lavovi u Brčkom. Ovo je treće kolo u drugom dijelu sezone. Igralo se u SD Tehničke škole u Brčkom pred oko 100 gledalaca. Ubjedljivu pobjedu u ovom meču ostvarila je domaća ekipa Lavovi.

Rezultat: KK Lavovi – KŽK Čelik  100:54 (28:12), (20:16), (27:15), (25:11);

Prvi sudija bio je Davorin Skenderija, a sudije Miljan Šobot i Miloš Srdić, delegat je Miodrag Ivanović.

Sastav ekipe KŽK Čelik, poeni:

Džejlana Indžić 9, Dalila Bilić 9, Adna Omerdić 12, Almedina Ahmić 6, Suana Bašić 7, Amila Kozica 4, Sajra Huskanović 3, Emana Pašalić (cap) 3, Martina Popović 1, Ajna Zukić; (Trener Armel Mujaković, pom trener Almina Ćehajić);

Najefikasnije u ekipi Čelika bile su Adna Omerdić sa 12, Dalila Bilić i Džejlana Indžić po 9 poena;

Najviše koševa za ekipu Lavovi: Ines Babić 22, Milica Đokić 18, Ajla Lević 16, te Mirela Halilović i Iva Karišik po 14 poena;

Košarkašice Čelika ušle su u meč znatno oslabljene bez dvije standardne igračice, kapitena Ajle Selimović i Anide Čaušević, koje su pozitivne na Covid-19.

U današnjoj utakmici između brčanske ekipe KK Lavovi i zeničkog KŽK Čelika, početno vođstvo od 0:3 imale su gošće, a sve ostalo vođstvo na utakmici bilo je vođstvo domaće ekipe i na kraju prve četvrtine je, ubjedljivih, 28:12 za Lavice. Do kraja utakmice više nije dolazilo u pitanje pobjeda domaće ekipe.

Drugu četvrtinu domaće otvaraju serijom od 8:0 i rezultat je 36:12. Domaće prave kasnije još jednu seriju od 9:0 za rezultat 45:17. Nakon toga Zeničanke prave seriju od 0:8 i rezultat je 45:25. Na poluvremenu je 48:28 za Lavice.

U trećoj četvrtini i najveća prednost domaćih od plus 36 poena, do sada, (74:38) na dvije minute do kraja četvrtine, a na kraju tri četvrtine utakmice je 75:43 za domaću ekipu Lavovi.

I posljednju četvrtinu dobile su ubjedljivo domaće košarkašice sa 25:11 za konačnih, zasluženih i ubjedljivih 100:54, plus 46 poena. U ovoj četvrtini šansu su dobile igračice sa manjom minutažom u obje ekipe, tako da su sve igračice iz rostera obje ekipe dobile su priliku da naastupe u današnjem meču.

Ovom pobjedom Brčanke su se revanširale Zeničankama za jesenji poraz u Zenici od 75:59.

Nakon 14. kola košarkašice Čelika su na omjeru od sedam pobjeda i pet poraza. U jednom kolu bile su slobodne i imaju jednu odgođenu utakmicu protiv „Leotara 03“ u Trebinju iz 12.kola.

U narednom 15.kolu košarkašice Čelika su gosti ekipi ŽKK Jedinstvo Dženex iz Tuzle.

Nakon 14.kola nastupa pauza u prvenstvu zbog nastupa ženske košarkaške reprezentacije Bosne i Hercegovine od 10.februara 2022.godine na kvalifikacionom turniru u japanskoj Osaki, gdje će imati priliku izboriti historijski nastup na Svjetskom prvenstvu.