Ubjedljiv poraz juniora Čelika u Premijer ligi u Sarajevu

Ubjedljiv poraz juniora Čelika u Premijer ligi u Sarajevu – Uokviru 23.kola Premijer omladinske nogometne lige BiH, sezona 2018/2019, juniori NK Čelik bili su, danas 11.5.2019.godine, na gostovanju u Sarajevu kod ekipe FK Sarajevo.

Juniori Sarajeva zabilježili su sigurnu i ubjedljivu pobjedu na igralištu u Trening centru FK Sarajevo-Butmir, pred oko 40 gledalaca.

Rezultat:

JUNIORI U-19

FK Sarajevo – NK Čelik  3:0 (2:0)

Strijelci za juniore Sarajeva bili su Arnes Junuzović u 29′, Ammar Đuderija u 42′ i Ermin Kadrić u 80.min.;

Sastav juniora NK Čelik:

Mustafa Ganibegović (od 34.Hanan Sejmen), Mateo Puđa (od 72.Nedim Ferhatović), Maid Horić, Haris Kulovac , Amar Muslić, Harun Ibraković (cap), Hasan Husejnović, Edvin Tufekčić (od 84.Samid Smriko), Evhad Vardo, Dino Hinović, Asim Čolaković (od 89.Samed Buro).  Još na klupi: Dženan Smajić, Anes Hukić i Amir Mušinović. (Glavni trener Oliver Vujica, predstavnik kluba Ivo Jelović).

U utakmici timova iz gornjeg i donjeg dijela tabele juniorske Premijer lige BiH, pobjedu je ostvario favorizovani tim sa Koševa sa ubjedljivih 3:0.

Gosti iz Zenice su odolijevali napadima Sarajeva do 29.minute kada su primili prvi gol, koji je postigao Arnes Junuzović. Do kraja prvog poluvremena gosti su dobili još jedan gol preko Ammara Đuderije u 42.minuti za vođstvo Sarajeva od 2:0. Konačnih i zasluženih 3:0 za juniore Sarajeva postavio je Ermin Kadrić u 80.minuti.

Juniori Čelika u 23 odigrana kola su zabilježili tri pobjede, tri remija i 17 poraza, devet bodova (- 3 boda), zadnje mjesto na tabeli.

Trenutno, na čelu tabele je ekipa Zrinjski sa 50 bodova, ispred Željezničara sa 47 bodova.

U narednom 24.kolu juniori Čelika su domaćini ekipi HŠK Zrinjski iz Mostara.