fbpx
Košarka

U nedjelju u Areni prvi dan Završnice Lige mladih KS Zenica – četiri kategorije

U nedjelju u Areni prvi dan Završnice Lige mladih KS Zenica – četiri kategorije – Ovosezonska završnica (Final four) Lige mladih košarkaškog saveza Zenica, održat će se 16. i 21. juna 2019.godine u gradskoj Areni „Husejin Smajlović“ u Zenici.

Na final four-u učestvovat će ukupno 24 ekipe podijeljene u šest kategorija, dvije u ženskoj i  četiri u muškoj kategoriji. Od zeničkih klubova košarkaški klub Kengur ima predstavnike u svih šest kategorija, a košarkaški klub Vukovi u tri kategorije.

U prvom terminu u nedjelju 16.juna igrat će pionirke, pioniri, kadetkinje i juniori.

Pionirke će predstavljati ekipe Kengur, Jumper, Gradina i Tešanj..

Kod pionira u finalu su: Kengur, Abeceda, Vukovi i Kakanj.

Kadetkinje F4:  Kengur, Čelik, Tešanj i Orlovik.

Kod juniora, najstarija kategorija, mjesto u završnici izborili su Čelik, Kengur,Vukovi i Tešanj

Napomena:

Iz KS Zenica, dana 03.juna su obavjestili.

„Na turniru kadetkinja svoje učešće su otkazale ekipe ORLOVIK i ČELIK, pa će se odigrati finalna utakmica između ekipa KENGUR – TEŠANJ“.

U petak 21.juna igrat će predpioniri u kadeti.

Kod predpionira na F4 igrat će: Kengur, Abeceda, Gradina i Kakanj.

U kategoriji kadeta igrat će Vukovi, Kengur, Gradina i Kakanj.

Donosimo raspored utakmica za termine 16. i 21 juni 2019.godine:

FINAL FOUR – Zenica, GRADSKA ARENA „Husejin Smajlović“

Nedelja, 16.06.2019.god.

1 KENGUR TEŠANJ Mjesto

Dvorana

Početak

Sati:

Pionirke Komesar: Sudije:

 

Gradska Arena

Teren C

Nedelja,

16.06.2019.

10:00

 

2 JUMPER GRADINA Mjesto

Dvorana

Početak

Sati:

Pionirke Komesar: Sudije:

 

Gradska Arena

Teren A

Nedelja,

16.06.2019.

10:00

 

3 ČELIK TEŠANJ Mjesto

Dvorana

Početak

Sati:

Juniori Komesar:

 

Sudije:

 

Gradska Arena

Teren C

Nedelja,

16.06.2019.

12:00

 

4 KENGUR VUKOVI Mjesto

Dvorana

Početak

Sati:

Juniori Komesar:

 

Sudije:

 

Gradska Arena

Teren A

Nedelja,

16.06.2019.

12:00

 

5 Pobjednik 1 Pobjednik 2 Mjesto

Dvorana

Početak

Sati:

Pionirke Komesar:

 

Sudije:

 

Gradska Arena

Teren C

Nedelja,

16.06.2019.

14:00

 

6 Poraženi 1 Poraženi  2 Mjesto

Dvorana

Početak

Sati:

Pionirke Komesar:

 

Sudije:

 

Gradska Arena

Teren A

Nedelja,

16.06.2019.

14:00

 

7 Pobjednik 3 Pobjednik 4 Mjesto

Dvorana

Početak

Sati:

Juniori Komesar:

 

Sudije:

 

Gradska Arena

Teren C

Nedelja,

16.06.2019.

16:00

 

8 Poraženi  3 Poraženi  4 Mjesto

Dvorana

Početak

Sati:

Juniori Komesar:

 

Sudije:

 

Gradska Arena

Teren A

Nedelja,

16.06.2019.

16:00

 

9 KENGUR VUKOVI Mjesto

Dvorana

Početak

Sati:

Pioniri Komesar: Sudije:

 

Gradska Arena

Teren B

Nedelja,

16.06.2019.

10:00

 

10 ABECEDA KAKANJ Mjesto

Dvorana

Početak

Sati:

Pioniri Komesar: Sudije:

 

Gradska Arena

Teren B

Nedelja,

16.06.2019.

12:00

 

11 Poraženi 9 Poraženi 10 Mjesto

Dvorana

Početak

Sati:

Pioniri Komesar:

 

Sudije:

 

Gradska Arena

Teren B

Nedelja,

16.06.2019.

15:00

 

FINALE KENGUR TEŠANJ Mjesto

Dvorana

Početak

Sati:

Kadetkinje Komesar:

 

Sudije:

 

Gradska Arena

Teren B

Nedelja,

16.06.2019.

18:30

 

12 Pobjednik 9 Pobjednik 10 Mjesto

Dvorana

Početak

Sati:

Pioniri Komesar:

 

Sudije:

 

Gradska Arena

Teren C

Nedelja,

16.06.2019.

18:30

 

Petak, 21.06.2019.god.

13 KENGUR KAKANJ Mjesto

Dvorana

Početak

Sati:

Predpioniri Komesar: Sudije:

 

Gradska Arena

Teren C

Petak,

21.06.2019.

10:00

 

14 ABECEDA GRADINA Mjesto

Dvorana

Početak

Sati:

Predpioniri Komesar: Sudije:

 

Gradska Arena

Teren A

Petak,

21.06.2019.

10:00

 

15 VUKOVI KAKANJ Mjesto

Dvorana

Početak

Sati:

Kadeti Komesar:

 

Sudije:

 

Gradska Arena

Teren C

Petak,

21.06.2019.

11:30

 

16 KENGUR GRADINA Mjesto

Dvorana

Početak

Sati:

Kadeti Komesar:

 

Sudije:

 

Gradska Arena

Teren A

Petak,

21.06.2019.

11:30

 

17 Pobjednik 13 Pobjednik 14 Mjesto

Dvorana

Početak

Sati:

Predpioniri Komesar:

 

Sudije:

 

Gradska Arena

Teren C

Petak,

21.06.2019.

13:30

 

18 Poraženi 13 Poraženi  14 Mjesto

Dvorana

Početak

Sati:

Predpioniri Komesar:

 

Sudije:

 

Gradska Arena

Teren A

Petak,

21.06.2019.

13:30

19 Pobjednik 15 Pobjednik 16 Mjesto

Dvorana

Početak

Sati:

Kadeti Komesar:

 

Sudije:

 

Gradska Arena

Teren C

Petak,

21.06.2019.

15:00

 

20 Poraženi  15 Poraženi  16 Mjesto

Dvorana

Početak

Sati:

Kadeti Komesar:

 

Sudije:

 

Gradska Arena

Teren A

Petak,

21.06.2019.

15:00

 Na sjednici Upravnog odbora, koja je održana 03.06.2019.godine, donesena je Odluka o organizovanju Završnice Prvenstva Lige mladih 2018/19 na zahtjev klubova o promjeni termina odigravanja završnice, utvrđeni su navedeni termini, koji su sačinjeni sa Upravom Gradske Arene.

E.Imamović

Foto arhiva