Tri poraza  omladinskih selekcija NK Čelik u Premijer ligi BiH

Tri poraza  omladinskih selekcija NK Čelik u Premijer ligi BiH – Proteklog  vikenda na programu su utakmice 23.kola Premijer lige za pionire i kadete, dok su juniori odigrali utakmice 16.kola. (Napomena: kadeti i juniori igraju Premijer ligu BiH, a pioniri jedinstvenu ligu BiH od ove godine).

Pioniri i kadeti Čelika bili su gosti kod ekipe FK Borac u Banjaluci, dok su juniori gostovali Širokom Brijegu. Nažalost, za razliku od seniorske ekipe koja je u subotu ostvarila veoma važnu pobjedu od 2:0  nad GOŠK-om u borbi za opstanak u Premijer ligi BiH, sve tri omladinske selekcije Čelika doživjele su poraze na gostovanjima.

Rezultati omladinskih selekcija Čelika:

PIONIRI U-15 (Glavni trener Omer Kopić);

FK BORAC- NK ČELIK 6:1 (2:1)

– Strijelci za pionire Borca bili su Mihajlo Jovašević u 15′ i 45′ iz penala, Edin Durmiš (ag.) u 31′, Luka-Leontije Dragoljić u 48′, Edhem Šupuk u 51′ i Marko Babić u 53.minuti. Jedini gol za pionire Čelika postigao je Aldin Beganović u 21.minuti, izjednačio na 1:1.

KADETI U-17 (Glavni trener Senad Brkić);

FK BORAC – NK ČELIK 1:0 (0:0) –Domaći su postigli pobjedonosni gol u 77.minuti, strijelac Stefan Stojičić.

Utakmice pionira i kadeta između Borca i Čelika  igrane su na pomoćnom terenu Gradskog stadiona u Banjaluci pred oko 50 gledalaca.

JUNIORI U-19 (Glavni trener Pavle Skočibušić);

NK ŠIROKI BRIJEG – NK ČELIK  4:2 (1:0)

–Strijelci za juniore Širokog Brijega bili su Josip Bešlić u 24′, Kristijan Medić u 57′, Ilija Mašić u 68′ i Stanko Marić u 73.minuti. Golove za juniore Čelika postigli su Anes Šuvali u 75′ iz penala i Marin Milanović u 86.minuti.

Utakmica je igrana u mjestu Mostarsko Blato, stadion SC „Musa-Karačić“ pred 30-ak gledalaca.

Nakon 23. kola pioniri Čelika su na omjeru od 5 pobjeda, 3 remija, 15 poraza, 15 bodova, 10.mjesto i imaju oduzeta tri boda.

Kadeti Čelika nakon 23.kola imaju 6 pobjeda, 4 remija, 13 poraza, 19 bodova, 10.mjesto i imaju oduzeta tri boda.

Juniori Čelika nakon 16.kola imaju dvije pobjede, 4 remija i 10 poraza, 10 bodova, 12.mjesto.