Tri poraza omladinaca NK Čelik u Premijer ligi na Kamberovića polju

Tri poraza omladinaca NK Čelik u Premijer ligi na Kamberovića polju – Danas 20.10.2018.godine prava revija omladinskog nogometa na Kamberovića polju.

Naime, uokviru 13.kola Premijer omladinske nogometne lige BiH, sezona 2018/2019, pioniri i kadeti Čelika bili su domaćini svojim vršnjacima iz FK Željezničar iz Sarajeva, dok su juniori Čelika, uokviru 10.kola, bili domaćini juniorima FK Sarajevo.

Nažalost, Čelikovi omladinci doživjeli su tri poraza od favorizovanih gostiju. Utakmice su igrane na „B“ terenu stadiona na Kamberovića polju, teren sa plastičnom podlogom, pred oko 100-tinjak gledalaca.

Rezultati omladinskih selekcija Čelika:

PIONIRI U-15

Čelik – Željezničar 0:3 (0:1)  – Strijelci za goste bili su Darko Hrkalo u 16′, Neriman Kočević u 49′ (KU) i Riad Mašala u 60.minuti.

Sastav pionira Čelika:

Mlačo (cap), Islambegović, Bašić, Helja, Žuna, Ahmetspahić, Begić, Brkić, Zeković, Plavčić, Škaljo. Rezerve: Brka, Mujezinović, Šabić, Palačkić, Tolja, Softić. (Glavni trener pionira Čelika Omer Kopić);

U Ligi pionira, nakon 13.kola, na prvom mjestu je Željezničar sa 36 bodova (12 pobjeda i jedan poraz), dok su pioniri Čelika na šestom mjestu sa 16 bodova.

KADETI U-17

Čelik – Željezničar 0:5 (0:2) – Strijelci za kadete Željezničara: Madžid Šošić u 23′, Tarik Pehilj u 39′, te Faruk Duraković u 46′, 50′ i 80.minuti.

Sastav kadeta Čelika:

Durmo, Karić, Piljug, Isaković, Mahmić, Gračić (od 60′ Mušinović), Arnautović, Seković (od 60′ Šabić), Karalić (od 60′ Kuduz), Džaferović (od 50′ Mašić), Čančar (od 50′ Bahtić). (Glavni trener kadeta Čelika Senad Brkić);

U Ligi kadeta, nakon 13.kola, Željezničar je i dalje prvoplasirani sa 30 osvojenih bodova iz 13 odigranih utakmica, dok je Čelik na devetom mjestu na tabeli sa 14 bodova.

JUNIORI U-19

Čelik – Sarajevo 1:3  (0:1) – Strijelci za juniore Sarajeva bili su Amar Jašarević u 29′, Andrej Đokanović u 76′ i Đani Salčin u 76′, dok je jedini gol za Čelik postigao Selim Žuna u 82.minuti.

Sastav juniora Čelika:

Jupić, Puđa, Horić, Kulovac, Jukić, Ibraković, Smajić, Žuna (cap), Kalabić, Tufekčić, Vardo.  Rezerve: Sejmen, Ferhatović, Hinović, Čolaković, Čančer, Subotić, Spahić.  (Glavni trener juniora Čelika Oliver Vujica).

Juniori Čelika, nakon 10.kola, su zadnji na tabeli sa samo 2 boda, imaju 2 remija i 8 poraza.

U narednom 14.kolu pioniri i kadeti Čelika gostuju kod NK Široki Brijeg, dok juniori Čelika u 11. kolu gostuju kod HŠK Zrinjski u Mostaru.