Uokviru 5.kola u Prvoj ženskoj nogometnoj ligi Federacije BiH, sezona 2018/2019, nogometašice Čelika bile su domaćini ekipi ŽFK Fortuna iz Živinica. Utakmica je odigrana na „B“ terenu stadiona na Kamberovića polje u Zenici, u prisustvo oko 40 gledalaca. Glavni sudija Emina Pašalić, pomoćnice A1 Ena Pašalić, A2 Amna Šišić, delegat Safeta Kavaz, sve iz Zenice. Završeno je zasluženom pobjedom domaće ekipe.

Rezultat: Čelik – Fortuna  3:0 (3:0);

Strijelci za Čelik: Muamera Pezer u 11′ i 18′, te Sajra Kulalić u 44.minuti.

Sastav ekipe ŽNK Čelik:

Sedina Mujčinović-Begović, Aida Šeper, Ilma Durmo, Nedžla Međuseljac (od 82.Ema Smriko), Ena Pervan, Sajra Kulalić, Džejlana Babić (od 54.Hana Babić), Muamera Pezer (cap), Berina Golub, Anesa Nezić (od 64.Farah Kevilj), Nejra Halać. Još u rezervi: Ilda Kuljići, Aja Muslić, Amila Dizdarević, Amila Ahmetspahić. Predstavnik kluba Vahida Mujčinović.

Utakmica je odlučena u prvom poluvremenu kada su domaće igračice postigle sva tri gola i to preko neumornog kapitena Muamere Pezer u 11′ i 18. minuti, te Sajre Kulalić u 44.minuti. U drugom poluvremenu vremenski uslovi su pogoršani, jer je duvao hladan vjetar, a domaće igračice su zadovoljne postignutim rezultatom u prvom poluvremenu i rutinski su privele utakmicu kraju. Utakmica je odigrana fer i korektno.

Ovo je druga prvenstvena pobjeda nogometašica Čelika u ovom prvenstvu uz tri poraza. U narednom 6.kolu Zeničanke su ponovo domaćini i to ekipi tuzlanske Slobode.